Nintendo Switch Pro z ekranem Mini-LED? Producent ma korzystać z technologii Innolux Corporation

Gry (plotka)
3503V
Nintendo Switch Pro z ekranem Mini-LED? Producent ma korzystać z technologii Innolux Corporation
Wojciech Gruszczyk | 26.10.2020, 14:56

Powracają plotki dotyczące prac nad Nintendo Switch Pro. Nowa wersja urządzenia może korzystać z technologii dostarczonej przez Innolux Corporation. Tajwański producent ma podobno zapewnić ekrany Mini-LED.

Plotki o Nintendo Switch Pro pojawiają się od kilkunastu miesięcy. Ostatnio nawet dowiedzieliśmy się, że Nintendo prosi deweloperów o przygotowanie swoich gier pod rozdzielczość 4K, a redakcja Bloomberg wspominała również o większej mocy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nadal czekamy na oficjalny ruch Nintendo, ale zanim Japończycy przedstawią sprzęt, możemy poznać najnowsze doniesienia opublikowane przez Economic Daily News, według którego nowy sprzęt Big N skorzysta z ciekawego rozwiązania. Nintendo Switch Pro może zawierać ekran wyprodukowany przez Innolux Corporation – firma ma zapewnić wyświetlacze Mini-LED.

Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to producent może nie tylko zaoferować lepszy obraz, a sam wyświetlacz powinien poprawić żywotność baterii. Nie możemy potwierdzić, że Nintendo faktycznie zdecydowało się na Mini-LEDy, ale byłby to na pewno ciekawy wybór, który powinien znacząco poprawić jakość obrazu w grach na Nintendo Switcha.

Economic Daily News potwierdziło także ostatnie doniesienia – choć prace nad nowym Nintendo Switchem trwają, to jednak nie możemy liczyć, że konsola trafi na rynek w 2020 roku. Japończycy chcą przeczekać szum wywołany nową generacją konkurencji i zapewnić swój sprzęt w 2021 roku.

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2020/10/rumour_switch_pro_could_feature_a_mini-led_display_according_to_a_new_report

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper