Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.10.2020 10:08
Loadingi PS5
2826V

Devil May Cry 5. Błyskawiczne loadingi z PS5 porównane z Xbox One X, PC i PS4

Sony nie żartowało, kiedy zapowiadało ogromne przyspieszenie wgrywania danych na konsoli nowej generacji. Devil May Cry 5 robi największe wrażenie na PS5 właśnie błyskawicznymi czasami loadingów.

Ten temat poruszaliśmy już 11 października, kiedy okazało się w trakcie japońskiego livestreama, że loadingi w Devil May Cry 5: Special Edition trwają ok. 3-4 sekundy.

Tym razem możemy porównać jak dokładnie ta sama sekcja Devil May Cry 5 ładuje się oprócz PS5 również na PS4, Xbox One X i PC.

Wyniki testu czasu loadingów w Devil May Cry 5:

  • PS5 – 3 sekundy
  • PC - 11 sekund
  • Xbox One X – 17 sekund
  • PS4 – 22 sekundy

W przypadku PC do testu wykorzystano nośnik SSD - nie wiadomo jednak dokładnie o jakich parametrach transferu danych (dzięki szybszemu nośnikowi SSD można by teoretycznie uzyskać szybszy loading).

Jedno jest pewne - eliminacja albo ogromne przyspieszenie loadingów to jedna z najwspanialszych cech nowej generacji konsol. Czekaliśmy na to wiele lat.

Jak się ostatnio okazało w Devil May Cry 5 pogramy na PS5 i XSX z włączonym ray tracingiem, ale tylko w wybranych trybach. Dokładnie ray tracing włączony będzie w rozdzielczości 4K i 30 fps oraz 1080p i 60 fps. Zapomnieć więc można o rozgrywce z włączonym ray tracingiem w 4K i 60 fps. Więcej informacji na ten temat przeczytacie tutaj.

Tagi: Capcom Devil May Cry 5: Special Edition