Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.10.2020 20:10
Devil May Cry 5: Special Edition
1200V

Devil May Cry 5: Special Edition w 4K i 60 fps, ale bez ray tracingu. Capcom potwierdza specyfikację

Capcom potwierdził ostateczną specyfikację dla Devil May Cry 5: Special Edition na PlayStation 5 i Xboksie Series X. Wielu graczy może zdecydować się na rozgrywkę w 1080p, by otrzymać oczekiwany ray tracing.

Devil May Cry 5: Special Edition będzie dostępne w przyszłym miesiącu i będzie to idealny moment dla wielu, by pierwszy raz zapoznać się z grą Capcomu. Japończycy przygotowują także sporo atrakcji dla powracających graczy i w końcu otrzymaliśmy ostateczną specyfikację produkcji.

Posiadacze PlayStation 5 i Xboksów Series X otrzymają możliwość wybrania jednego z czterech trybów:

  • 4K @ 30FPS + RT
  • 1080p @ 60FPS + RT
  • 4K @ 60FPS (bez RT)
  • do 120FPS (bez RT)

Devil May Cry 5: Special Edition może się okazać naprawdę ciekawym doświadczeniem, bo na pewno wielu graczy będzie chciało sprawdzić pozycję z ray tracingiem (zerknijcie na porównanie grafiki), ale szczerze mówiąc – w tym wypadku jedyną sensowną opcją będzie poznanie pozycji w rozdzielczości 1080p. Trudno mi sobie wyobrazić, by grać na next-genie w DMC w 30 klatkach na sekundę.

Ja na pewno spróbuję jeszcze zabawy do 120 fps – w tym wypadku rozdzielczość pewnie zostanie mocno przycięta, ale chętnie sprawdzę kocie ruchy Dantego w takiej płynności animacji.

Capcom potwierdził również, że możemy liczyć na pokaz gry przed premierą. Wcześniej mogliśmy spojrzeć na kilka fragmentów rozgrywki.

Warto dodać,  że na początek ray tracing będzie dostępny tylko na PlayStation 5.

Źródło: https://www.reddit.com/r/PS5/comments/jfgfqa/dmc5_ps5_graphics_options_confirmed/

Tagi: Capcom Devil May Cry 5: Special Edition