Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 24.10.2020 15:30
Control problemy z zapisem PS5
1195V

Control w zwykłej wersji nie pozwoli przenieść zapisu na PS5. Proces dostępny wyłącznie z Ultimate Edition

Wokół głośnej gry od Remedy Entertainment wciąż jest całkiem burzowo. Pojawiła się właśnie informacja, która sugeruje, że zapisy z podstawowej edycji gry nie będą mogły zostać przesłane na konsole PlayStation 5.

Ostatnie miesiące są wyjątkowo nieprzyjemne dla Remedy Entertainment, twórców takich tytułów, jak choćby Alan Wake i Control. Można odnieść wrażenie, że zaliczają wpadkę za wpadką. Ostatnio dowiedzieliśmy się choćby, że najnowsza wersja gry Control Ultimate Edition, która debiutowała w sierpniu, nie zmieściła się w całości na płycie z Xboksa One i będzie wymagała jednorazowego połączenia z Internetem.

Teraz okazuje się, że bardzo nieciekawa sytuacja ma miejsce w przypadku konsol Sony. Okazuje się bowiem, że gracze, którzy posiadają zwykłą wersję Control na PS4 nie będą mieli możliwości przeniesienia zapisu na PS5. Aby to zrobić, będą zmuszeni zakupić Control Ultimate Edition - wyłącznie te wersja zapewni przesłanie save'ów.

Nie dość więc, że podstawowa wersja nie umożliwia zrobienia aktualizacji do next-genów, to okazuje się jeszcze, że same zapisy także nie mogą zostać przeniesione, aby po prostu kontynuować grę we wstecznej kompatybilności. Co więc zrobić, aby przenieść nasz postęp z normalnej wersji na PS4 do tej na PS5? Cóż:

  1. Zakupić Control Ultimate Edition na PS4
  2. Przenieść zapisy ze zwykłego Control z PS4 na Control Ultimate Edition na PS4
  3. Przenieść zapisy z Control Ultimate Edition z PS4 na PS5

Brzmi to wyjątkowo nieciekawie, więc nie może dziwić niesmak, z jakim informację przyjęli gracze. Co Wy myślicie o tej sytuacji? Uważacie, że ruch Remedy jest racjonalny, czy raczej stanowi kolejną niezrozumiałą decyzję twórców?

Źródło: https://www.gamerevolution.com/news/663603-control-ps5-ultimate-edition-ps4-save-transfer

Tagi: 505 Games Control Ultimate Edition Remedy Entertainment