Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.10.2020 14:00
Control Ultimate Edition
1856V

Control Ultimate Edition wymaga jednorazowego połączenia z siecią tylko na Xboksie

Twórcy z Remedy Entertainment postanowili wytłumaczyć pewien problem związany z Control Ultimate Edition na Xboksach. Gracze będą zmuszeni do jednorazowego podłączenia gry do Sieci w celu pobrania niezbędnej zawartości do rozgrywki. Taka sytuacja pojawia się wyłącznie w przypadku sprzętu Microsoftu.

Control Ultimate Edition ma kolejny problem. Gracze nie tylko nie mogą liczyć na bezpłatne przejście z Control do Control Ultimate Edition, które zostało przez przypadek włączone, ale okazuje się, że to nie koniec niedogodności.

Jeśli zamierzacie kupić Control Ultimate Edition, to musicie pamiętać o niezbędnym podłączeniu produkcji do Sieci. Wymóg pojawia się wyłącznie na Xboksach, ponieważ deweloperzy nie zmieścili na płycie całej zawartości kampanii:

„Control Ultimate Edition, włączając w to wszystkie najnowsze rozszerzenia, zajmuje ponad 50 GB, więc nie jesteśmy w stanie zmieścić wszystkiego na płycie do Xboksa”

Wydawca podkreśla, że w tym wypadku wykorzystano inteligentne dostarczanie treści, więc mamy szybko pobrać odpowiednią zawartość, by zainteresowani mogli jak najszybciej poznać całą historię z dwoma dodatkami. 505 Games podkreśla, że po pobraniu odpowiedniej zawartości, Control nie wymaga połączenia z Siecią do rozgrywki.

Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że Control Ultimate Edition zadziała bez problemu na PlayStation 4 – tutaj nie musimy męczyć się z pobieraniem, ponieważ deweloperom udało się wrzucić całą zawartość na płytę.

Sytuacja może okazać się kluczowa dla graczy, którzy nie mają stale podłączonej konsoli do Sieci, a chcieliby bez pobierania aktualizacji poznać całe Control.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-10-20-control-ultimate-edition-disc-requires-one-time-online-connection-to-play-on-xbox

Tagi: 505 Games Control Ultimate Edition Remedy Entertainment