Iza Łęcka Iza Łęcka 11.09.2020 10:25
Control Remedy
3077V

Twórcy Control oszukali graczy. Remedy na chwilę zaktualizowało grę do lepszej wersji

Remedy Entertainment przeżywa ostatnio niezbyt dobry okres, a wczorajsza wpadka ponownie nadszarpnęła wizerunek studia odpowiedzialnego za serie Max Payne oraz Alan Wake. Deweloperzy przez przypadek ulepszyli Control do nowego wydania – choć wcześniej twierdzili, że nie jest to możliwe.

W ubiegłym miesiącu Remedy Entertainment zaskoczyło graczy zapowiadając Control Ultimate Edition i potwierdzając jednocześnie, że darmowa aktualizacja do wersji PlayStation 5 i Xboksa Series X będzie dostępna wyłącznie dla nabywców nowego wydania. W odpowiedzi na całą falę krytyki, przedstawiciele studia wyjaśniali, że nie ma możliwości, by klienci mogli otrzymać aktualizację Control na PS5 i XSX, gdyż owej gry nie będzie na nowej generacji (zadebiutuje wyłącznie kompletne wydanie). Control Ultimate Edition zawierać będzie wiele nowości, więc otrzymanie bezpłatnej aktualizacji Control do Control Ultimate Edition nie jest prawdopodobne. Zgodnie z zapewnieniami deweloperów, gracze posiadający już dodatki, które będą dostępne w wersji Ultimate również nie mogą liczyć na uzyskanie wersji next-genowej. Posiadając Control nie możecie liczyć na nowe (ulepszone) wydanie na PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Po opublikowaniu drugiego ogłoszenia Remedy Entertainment ponownie zostało skrytykowane przez fanów, którzy pragnąc wesprzeć deweloperów zakupili Control na premierę. Żaden z graczy nie spodziewał się jednak niespodzianki, do której doszło wczoraj.

Remedy Entertainment dodało Control Ultimate Edition do cyfrowych sklepów, po czym gracze zauważyli, że ich Control zostało automatycznie zaktualizowane do Control Ultimate Edition. Owa zmiana była dla wielu sympatyków przygody Jesse jasnym sygnałem, że Finowie wsłuchali się we wszelkie sugestie, jednak studio szybko cofnęło aktualizację.

We wcześniejszym oświadczeniu deweloperzy uzasadnili, że aktualizacja będzie dostępna wyłącznie w przypadku „tej samej wersji gry”, tymczasem błąd z cyfrowych sklepów potwierdził, że Control i Control Ultimate Edition to w rzeczywistości te same tytuły.

Entuzjaści marki poczuli się oszukani, nie szczędzili więc wielu negatywnych komentarzy w kierunku twórców, bowiem w trakcie całej sprawy związanej z Ultimate Edition Remedy wielokrotnie twierdziło, że nie może zapewnić aktualizacji. Owa opcja istnieje, jednak wtedy produkcja zostanie pozbawiona kolejnej formy zysku.

Trzeba zaznaczyć, że Control będzie działał na PlayStation 5 i Xboksie Series X dzięki wstecznej kompatybilności, jednak w tym wypadku zabraknie wszelkich ulepszeń.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/09/control_ps5_upgrade_controversy_worsens_as_owners_accidentally_get_free_access_to_ultimate_edition

Tagi: 505 Games control Remedy Entertainment