Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.10.2020 18:33
Spider-Man PS5 stroje
1959V

Spider-Man: Miles Morales na pięknych ujęciach. Insomniac Games zdradza najważniejsze funkcje PS5

Insomniac Games chce mieć pewność, że każdy posiadacz PS5 będzie przygotowany na Spider-Man: Miles Morales. Deweloperzy przedstawili pięć punktów, które wyróżniają grę na nowej generacji względem rozgrywki na PlayStation 4. Sprawdźcie szczegóły i spójrzcie na nowe materiały z gry

Spider-Man: Miles Morales to jedna z najchętniej promowanych ekskluzywnych gier z PS5 w ostatnich dniach. Insomniac Games chętnie przedstawia szczegóły rozgrywki czy też pokazuje kolejne fragmenty pozycji, a dzisiaj za sprawą redakcji Game Informer poznaliśmy najważniejsze elementy wyróżniające rozgrywkę w Spider-Mana na PlayStation 5.

Brian Horton (dyrektor kreatywny) podkreśla, że Spider-Man: Miles Morales został pozbawiony jakichkolwiek ekranów wczytywania. Gracze mają przemieszczać się po świecie bez najmniejszego opóźnienia i poczują różnicę względem standardowych loadingów na PS4.

Gracze mogą także liczyć na znaczącą poprawę grafiki. Deweloperzy gwarantują dopracowany ray tracing, realistyczne oświetlenie, a samo miasto jest „bardziej szczegółowe”. W grze wykorzystano także wiele nowoczesnych technik (między innymi skany 4D dla postaci), dzięki którym gra będzie wyglądać znacznie lepiej – firma postarała się, by zadbać o realistyczną i bardziej wiarygodną prezentację.

Na PS5 otrzymamy także „wiele więcej zniszczeń”, a sam gameplay jest znacznie płynniejszy – nie możemy zapomnieć o trybie oferującym 60 klatek na sekundę. Autorzy musieli przebudować animacje, by zaoferować graczom nową jakość.

Studio obiecuje także bardziej wciągającą walkę, która jest możliwa dzięki kontrolerowi DualSense – w Spider-Man: Miles Morales wykorzystano haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery. Gracze poczują rozgrywkę w trakcie pojedynków czy też nawet podczas przemierzania świata za pomocą pajęczyny.

Spider-Man bez loadingów

Spider-Man eksplozje

Spider-Man ray tracing

Spider-Man płynność

Spider-Man walka

Źródło: https://www.gameinformer.com/2020/10/21/five-ways-marvels-spider-man-miles-morales-is-optimized-for-ps5

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Sony Interactive Entertainment