Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.10.2020 19:35
Spider-Man: Miles Morales podczas skakania - bohater znajduje się w powietrzu
964V

Spider-Man: Miles Morales prezentuje sam początek historii. Twórcy ujawnili moce głównego bohatera

Insomniac Games nie zamierza zmarnować już nawet jednego dnia i deweloperzy najwidoczniej chcą teraz systematycznie prezentować nowe materiały ze Spider-Man: Miles Morales. Dzisiaj możemy spojrzeć na wstęp do historii oraz poznaliśmy moce głównego bohatera.

Dziennikarze Game Informera odsłaniają kolejne karty dotyczące Spider-Man: Miles Morales. Nadszedł czas na odpowiednie przedstawienie głównego bohatera – Miles został stworzony przez Briana Michaela Bendisa oraz Sarę Pichelli w 2011 roku. Artystka właśnie dla niego przygotowała zupełnie nowy czarno-czerwony strój, a Bendis tworząc postać inspirował się Donaldem Gloverem – był to ukłon w stronę fanów (aktor był blisko otrzymania roli do Spider-Mana z 2012 roku).

Miles Morales był częścią Marvel Ultimate, czyli historii w alternatywnej rzeczywistości. W tym wypadku Peter Parker umarł i właśnie Miles przejął po nim strój. Gdy korporacja zdecydowała się zrezygnować z serii Ultimate, nowy superbohater miał już tylu sympatyków, że Marvel zdecydował się przenieść go do głównej serii Spider-Mana.

W propozycji Insomniac Games Miles Morales charakteryzuje się nadludzkimi sprawnościami takim jak: siła (może unieść nawet 10 ton), szybkość (przekracza wyniki Olimpijczyków), wytrzymałość (nie męczy się nawet podczas kilkugodzinnej harówki) czy zwinność (zwiększona zwinność, równowaga, elastyczność i koordynacja ciała). Bez problemu chodzi po ścianach lub sufitach, ale tak naprawdę jego bioelektrokineza odróżnia go od Petera Parkera – może kontrolować wyładowania energii ze swojego ciała. Miles może nawet tworzyć elektryczne nici, na chwilę zniknąć wtapiając się w tłum, a jego rany leczą się szybciej.

Jesteście zainteresowani przygodą Pająka? Sprawdźcie walkę z bossem oraz poznajcie szereg informacji o grze. Poniżej zobaczycie sam wstęp do historii – wspomniany gameplay jest w zasadzie kontynuacją materiału.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2020/10/14/meet-the-new-wall-crawler-in-spider-man-miles-morales

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Sony Interactive Entertainment