Gears Tactics działa w 4K przy 60 fps na Xboksie Series X. Twórcy podali szczegóły wszystkich specyfikacji

News
1316V
Gears Tactics działa w 4K przy 60 fps na Xboksie Series X. Twórcy podali szczegóły wszystkich specyfikacji
Iza Łęcka | 23.10.2020, 07:00

W listopadzie gracze na Xboksach zmierzą się w pierwszej taktycznej bitwie w uniwersum Gears of War. Deweloperzy pragnąc przygotować do rozgrywki konsolowców, zdradzili pełną specyfikację gry na wszystkich czterech platformach. Gracze mają odczuć wyraźne różnice w przypadku różnych urządzeń.

Gears Tactics to taktyczny spin-off serii Gears of War, który pod względem fabuły jest prologiem do pierwszej części. Wydarzenia rozgrywają się 10 lat przed akcją z pierwszej odsłony Gears of War i przedstawiają losy Gabriela Diaza – jego córką jest Kait Diaz.

W kwietniu odbyła się premiera Gears Tactics na komputerach osobistych (przeczytajcie naszą recenzję), tymczasem Microsoft potwierdził już datę debiutu konsolowego wydania. Gra będzie dostępna wraz z konsolami następnej generacji, jednak zadebiutuje jednocześnie na Xboksach Series X|S oraz Xboksie One.

Twórcy potwierdzili już pełną specyfikację tytułu na różnych konsolach Microsoftu:

  • Xbox Series X: 4K + 60 fps (przerywniki w 30 lub 60 fps – do wyboru)
  • Xbox Series S: 1440p + 60 fps
  • Xbox One X: 4K + 30 fps lub 1440p + 60 fps
  • Xbox One: 1080p + 30 fps

Zespół odpowiedzialny za grę podkreśla, że choć Xbox Series S i Xbox One X mogą osiągnąć taką samą rozdzielczość oraz płynność, to produkcja będzie wyglądać lepiej na next-genie. Na XSS gracze otrzymają „lepszą wizualnie” przygodę, gdyż urządzenie posiada znacznie lepszy procesor.

Na konkretne materiały musimy jeszcze poczekać, jednak w następnych miesiącach możemy często otrzymywać podobne informacje – w końcu Microsoft pragnie wspierać dwie generacje, więc deweloperzy będą się gimnastykować, by zapewnić odpowiednią jakość na każdym sprzęcie.

Źródło: https://gamingbolt.com/gears-tactics-will-run-at-4k-60-fps-on-xbox-series-x-and-1440p-60-fps-on-xbox-series-s

Komentarze (71)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper