Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.10.2020 19:47
Gears 5 Marcus Fenix
1394V

Gears 5 na Xbox Series X ma zaoferować nową jakość. Twórcy podają dane dotyczące redukcji input laga

Gears 5 wróci na nową generację i zapewni rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę oraz otrzyma szereg graficznych ulepszeń. Twórcy jednak zajęli się także redukcją opóźnienia wyjściowego, by zapewnić graczom niespotykane wcześniej doświadczenie. Otrzymaliśmy konkretne dane dotyczące rozgrywki na Xboksie Series X.

Gears 5 to jedna z wizytówek Microsoftu na wciąż aktualnej generacji. Przyjemna historia, rozbudowana horda, dobry tryb ucieczki czy też kapitalny PVP przykuwają do ekranu na długie godziny. Twórcy wciąż rozbudowują produkcję, a teraz możemy mieć pewność, że The Coalition nie zmarnowało wolnego czasu i zapewniło odpowiednie ulepszenia dla nowej generacji.

The Coalition opublikowało wiadomość, w której zespół potwierdza znaczące zmniejszenie input laga – aż o 36% w kampanii i o 56% w trybie PVP. Według deweloperów pozycja ma działać wyśmienicie na Xboksie Series X i zainteresowani mogą liczyć na świetne doświadczenie. Będzie to szczególnie istotne w takiej grze jak Gears 5, gdzie liczy się każda sekunda.

Twórcy przedstawili nawet konkretne porównania względem Xboksa One X i w przypadku Versus prezentują szczegóły względem dwóch płynności animacji – Gears 5 na Xboksie Series X i Xboksie Series S zapewni gameplay w 120 fps.

Gears 5 znalazł się na liście pozycji ulepszonych dla nowej generacji Microsoftu, a warto pamiętać, że 120 fps otrzymamy także w całym Halo: The Master Chief Collection.

Gears 5 - Xbox Series X - lag 1

Gears 5 - Xbox Series X - lag 2

Źródło: Twitter: GearsofWar

Tagi: Gears 5 Microsoft The Coalition