Iza Łęcka Iza Łęcka 21.10.2020 13:32
DiRT PS5 potwierdzenie
1217V

Dirt 5 przyjedzie na premierę PS5. Codemasters potwierdza ulepszenia

Codemasters długo czekało z potwierdzeniem daty premiery Dirt 5 na PlayStation 5. Gracze mogą jednak spać spokojnie, bowiem tytuł będzie dostępny na nowym sprzęcie Sony od dnia premiery. Deweloperzy potwierdzili szereg funkcji przygotowanych dla użytkowników PS5.

Od tygodni otrzymujemy kolejne materiały prezentujące Dirt 5, ale dotychczas twórcy nie potwierdzili informacji ważnej dla niektórych sympatyków konsolowej rozgrywki: kiedy gra zadebiutuje na PlayStation 5? Studio jest jednak gotowe, by potwierdzić, że wyścigi będą dostępne na PS5 od dnia premiery.

Jeśli nawet zdecydujecie się na DiRT 5 w wersji PlayStation 4, to otrzymacie możliwość bezpłatnego przejścia na PlayStation 5, a także doświadczycie cross-generacyjnej rywalizacji pomiędzy sympatykami wyścigów z PS4 i PS5. Deweloperzy zapewnią produkcję w 120 klatkach na sekundę, w rozdzielczości 4K, z szybkim wczytywaniem oraz wykorzystają możliwości kontrolera DualSense.

Warto jednak przypomnieć, że w przypadku DiRT 5 przeniesienie rozgrywki z PS4 na PS5 będzie wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Codemasters nie zaoferuje pełnego przejścia na nową generację.

Źródło: Twitter: DiRT

Tagi: Codemasters DiRT 5 premiera ps5