Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.10.2020 15:01
PS4 PS5
2569V

Gry z PS4 otrzymują informacje o rozgrywce na PS5. Sony dodało wzmiankę o wstecznej kompatybilności

Sony zaczęło aktualizować karty produkcji z PlayStation 4, które będą działać na PlayStation 5. Firma wspomina o między innymi konieczności aktualizacji oprogramowania czy też informuje o braku niektórych funkcji.

Sony przedstawiło już konkrety dotyczące wstecznej kompatybilności na PlayStation 5, ale tak jak mogliśmy się spodziewać – firma musi również dodać stosowne szczegóły do kart produkcji. Japończycy nie mogą mieć pewności, że gracze zapoznają się z konkretami na stronie PlayStation, więc zdecydowano się dodać odpowiednią adnotację na PlayStation Store.

Tak prezentuje się informacja:

"Aby można było grać w tę grę na PS5, może być konieczna aktualizacja oprogramowania systemu do najnowszej wersji. Ta gra będzie działać na PS5, ale niektóre funkcje z wersji na PS4 mogą być nieobecne. Więcej informacji znajdziesz na stronie PlayStation.com/bc."

Witryna PlayStation.com/bc została już przetłumaczona, ale wszystkie szczegóły wcześniej przedstawiliśmy na naszej stronie. Wkrótce powinniśmy otrzymać szczegóły, czym tak naprawdę są te niedostępne funkcje – sytuacja jest interesująca, ponieważ nie może to być nic związanego z mocą (w końcu PS5 jest znacznie bardziej wydajne) czy też nawet z wirtualną rzeczywistością (PS5 korzysta z tego samego sprzętu do VR).

Jak jednak widać wszystko zmierza w odpowiednim kierunku. Sony rozpoczęło już aktualizowanie PlayStation Store i małymi krokami Japończycy będą prezentować kolejne nowości, które mają przybliżyć graczy do premiery PS5.

The Last of Us 2 komunikat wsteczna

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-adds-ps5-backwards-compatibility-warning-to-every-ps4-game-listing-on-ps-store/

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 PS4 PS5 Sony wsteczna kompatybilność