Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.08.2020 14:01
Control UE bohaterka
2287V

Control bez bezpłatnej aktualizacji na PS5 i Xboksa Series X. Remedy próbuje się tłumaczyć, a gracze krytykują

Remedy Entertainment wydało właśnie oświadczenie, które nie powinno znaleźć się na stronie studia. Twórcy Control próbują tłumaczyć swoją zaskakującą decyzję dotyczącą aktualizacji gry na nową generację, ale intencje deweloperów są raczej proste do zrozumienia.

Tytułem wstępu na pewno trzeba wyjaśnić sytuację – w zeszłym tygodniu twórcy Control zapowiedzieli Ultimate Edition i potwierdzili zaskakującą decyzję dotyczącą aktualizacji gry na nową generację. Tylko posiadacz Control Ultimate Edition (PlayStation 4 / Xbox One) mogą liczyć na bezpłatne odebranie ulepszonej wersji Control Ultimate Edition (PlayStation 5 / Xbox Series X). Jeśli kupiliście podstawkę Control, to nie możecie liczyć na nowe wydanie na next-geny.

Twórcy teraz próbują się tłumaczyć i twierdzą: Control (bez dodatków) nie będzie dostępny na PlayStation 5 i Xboksa Series X, więc gracze nie mogą liczyć na bezpłatną aktualizację. Remedy ma zapewnić na nowej generacji wyłącznie Control Ultimate Edition i dlatego w przypadku kupienia tego wydania na PS4 i XOne skorzystamy z opcji aktualizacji.

Czy będę mógł zakupić grę Control na PlayStation 5 i Xboksa Series X bez dodatkowej zawartości?

Nie. Jedyną wersją gry Control dostępną na PlayStation 5 i Xboksie Series X będzie Control Ultimate Edition.

Twórcy tłumaczą, że posiadacze Control z PS4 i XOne włączą Control (bez dodatków) na PS5 i XSX dzięki Wstecznej Kompatybilności, ale jak możecie się łatwo domyślić – w tej sytuacji nie skorzystamy z ulepszeń zaoferowanych przez studio.

Remedy podkreśla, że Control z Przepustką Sezonową oferuje identyczną zawartość jaką daje nam Control Ultimate Edition, ale mimo to nie możemy liczyć na bezpłatne ulepszenie:

„Celem Control Ultimate Edition nie było publikowanie nowych, ekskluzywnych treści na platformach nowej generacji, ale zaoferowanie nowym graczom Control pełnego doświadczenia w jednym, łatwym do znalezienia produkcie. Wersje gry Control na PlayStation 5/Xbox Series X zawierają tę samą zawartość co obecnie dostępna gra, choć w pełni wykorzystują moc i funkcje oferowane przez nowe konsole.”

Patrząc na negatywne opinie dotyczące drugiej wiadomości, jestem przekonany, że deweloperzy nie powinni publikować tej informacji. Studio przedstawiło oświadczenie, które ponownie podgrzewa atmosferę i wywołuje krytykę.

Sprawdźcie również gameplay z nadciągającego DLC do Control, w którym pojawi się Alan Wake. Twórcy potwierdzili, że dwa IP dzielą wspólne uniwersum.

Źródło: https://505games.com/control-ultimate-edition-an-explanation/

Tagi: 505 Games control Remedy Entertainment