Trofea z PS5 zapewnią nagrody dla graczy. Sony postanowiło rozbudować funkcję

News
4607V
Trofea z PS5 zapewnią nagrody dla graczy. Sony postanowiło rozbudować funkcję
Wojciech Gruszczyk | 19.10.2020, 15:00

Łowcy trofeów będą na PS5 zachęcani przez Sony do mierzenia się z kolejnymi wyzwaniami. Sony zapewni system nagród, którego zadaniem będzie zainteresować graczy pucharkami.

Sony w zeszłym tygodniu zaprezentowało system PS5, ale firma ma jeszcze kilka sekretów, które będą odsłaniane w następnych tygodniach. Japończycy nie bez powodu ulepszyli już system trofeów, ponieważ na nowej generacji pucharki odegrają znaczącą rolę.

Sytuację przedstawił Tidux, który wspomniał o nagrodach. Posiadacze PS5 będą mogli teraz najechać na „Kartę Trofeum”, gdzie zobaczą, jaką nagrodę otrzymają za wykonanie zadania. Dla przykładu za ukończenie jednego z wyzwań w Destruction AllStars, możemy otrzymać baner lub awatar.

Zdaniem informatora, system jest podobny do systemu osiągnięć znanego z Uplay – za wykonanie określonych celów otrzymamy nagrody w grach. Deweloperzy mogą nawet połączyć trofea z przedmiotami w produkcjach, tak by zachęcać zainteresowanych do mierzenia się z wyzwaniami.

Podobny system widzieliśmy już na PlayStation 4, ale aktualnie firma nagradzała graczy głównie za zdobycie platyn – wtedy mogliśmy otrzymać przykładowo nowe awatary lub motywy. Teraz jednak ma to być powszechniejsze, a szczegóły znajdziemy już w menu PlayStation 5.

Źródło: Twitter: Tidux

Komentarze (90)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper