Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 17.10.2020 17:15
Killzone
2132V

Nowy Killzone powstaje? Fani myślą, że Sony chciało im coś przekazać

Marka Killzone może pojawić się na PlayStation 5. Fani serii wierzą, że pokaz menu konsoli zwiastuje coś interesującego.

Menu PlayStation 5 zostało przedstawione przedwczoraj. "Niebiescy" pokazali, jak będą prezentować się kafelki na ekranie głównym konsoli, z jakich funkcji społecznościowych będziemy mogli korzystać, a także przedstawili jedną z nowych mechanik (podpowiedzi), dzięki której nie powinniśmy utknąć w pewnym momencie rozgrywki.

Fani marki uważają, że to nie jedyna rzecz, którą chciała przekazać firma. Podczas prezentacji mówca zalogował się na swoje konto, które ozdobił awatar żołnierza walczącego dla Imperium Helghastów. Dodatkowo, Scotty Kenzo (pseudonim używany przez Sony już od paru lat) może być w jakimś stopniu powiązany z sierżantem Kenzo Hakhanem, którego słyszymy w jednym z dzienników podczas ogrywania najnowszej części marki.

To jedynie domysły, ale być może korporacja pomalutku szykuje nas do zapowiedzi nowego Killzone'a? Ostatnia odsłona serii pojawiła się na rynku pod koniec listopada w 2013 roku i nie zebrała zbyt przychylnych ocen. Zresztą, Guerilla Games jest tak sporym zespołem, że spokojnie mogą pozwolić sobie na opracowywanie dwóch projektów jednocześnie. Warto wspomnieć o nowych umocnieniach, czyli prawie 150 deweloperów, którzy mogli powiększyć studio na przełomie 2018 a 2019 roku.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/10/killzone_fans_think_ps5s_ui_is_trying_to_tell_them_something

Tagi: Guerrilla Games killzone: shadow fall Sony Computer Entertainment Europe