Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.10.2018 07:00
Nowy Killzone nadciąga? Guerrilla Games rekrutuje deweloperów Rainbow Six: Siege
2339V

Nowy Killzone nadciąga? Guerrilla Games rekrutuje deweloperów Rainbow Six: Siege

Guerrilla Games ma w kolejnych latach skupić się na rozwoju marki Horizon: Zero Dawn, ale najwidoczniej deweloperzy nie chcą zapomnieć o swoim uznanym IP. Holenderskie studio przejmuje talenty z Ubisoftu.

Horizon: Zero Dawn to jeden z największych sukcesów Sony na aktualnej generacji, a jednocześnie najlepsza produkcja Guerrilla Games. Twórcy mają teraz skupić się na rozwoju tego uniwersum i przygotowywać kolejne historie.

Horizon: Zero Dawn 2 nie może czekać. Guerrilla Games znacząco poszerzy zespół

W lipcu informowałem naszych czytelników o sporych zmianach w Guerrilla Games. Twórcy od przyszłego roku otrzymają dostęp do pięciu pięter byłej siedziby redakcji De Telegraaf i w rezultacie studio może zostać powiększone o około 150 deweloperów.

Aktualnie nie znamy oficjalnie planów Guerrilla Games, ale możemy sądzić, że Holendrzy nie pracują wyłącznie nad Horizon: Zero Dawn 2. W ostatnim czasie do GG dołączyło dwóch pracowników Ubisoftu, którzy specjalizowali się w sieciowej rozgrywce Rainbow Six: Siege. Autorom serii Killzone udało się nawet przejąć Simona Larouche'a, który przyczynił się do sukcesu wspomnianej strzelanki oraz pracował nad Watch Dogs 2, czy też miał okazję rozwijać Splinter Cell: Blacklist. W kolejnym kroku mężczyzna trafił jeszcze do Eidos Montreal, gdzie również pracował nad sieciową pozycją. Dopiero teraz Larouche zdecydował się pochwalić pracą w Amsterdamie i aktualnie rozwija „niezapowiedzianą produkcję”.

Guerrilla Games najwidoczniej pracuje nad grą, która będzie posiadała rozbudowany tryb sieciowy – trudno w tej sytuacji nie połączyć projektu ze wspomnianym Killzonem. Już wcześniej pracownicy Guerrilla Games mówili, że chętnie powróciliby do tego IP, ale mają teraz za zadanie rozwijać Horizon: Zero Dawn.

Oczywiście nie powinniśmy oczekiwać premiery na PlayStation 4, ale jak widać wewnętrzne zespoły Sony również nie próżnują, poszukują nowych pracowników i starają się rozwijać kolejne projekty. Przyszłoroczne E3 może być wyjątkowo ciekawe.

Źródło: https://www.gameinformer.com/rumor/2018/10/07/guerrilla-games-recruiting-rainbow-six-siege-devs-for-secret-project

Tagi: Guerrilla Games horizon: zero dawn horizon: zero dawn 2 playstation 5 Sony Interactive Entertainment