Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 17.10.2020 16:45
baldur's gate 3
965V

Baldur's Gate 3. Pierwszy akt ukończony w 7 minut

Jeden ze speedrunnerów ukończył pierwszy akt w Baldur's Gate od studia Larian w zaledwie 7 minut. 

Baldur's Gate III pojawiło się we wczesnym dostępie 6 października. Gra od belgijskich deweloperów - Larian Studios - zrobiła na mnie ogromne wrażenie, o czym już wspominałem tutaj.

Wczesny dostęp oferuje m.in. 6 towarzyszy, a także pierwszy, dosyć rozbudowany rozdział fabularny, w którym poznajemy świat, bohaterów, rasy itd. Twórcy produkcji oznajmili w jednym z wywiadów, że jego przejście powinno zająć od 20 do 25 godzin zabawy, w zależności oczywiście od stylu rozgrywki. Speedrunnerzy, widząc tak łakomy kąsek, postanowili wziąć sobie najnowszego Baldura na celownik, próbując ukończyć pierwszy akt najszybciej, jak potrafią.

Jeden z nich, posługujący się pseudonimem Professor Palmer, jedną trzecią przygody ukończył w zaledwie... siedmiu minut. Jak sam wspomniał, wymagało to ponad 200 prób, ale w końcu mu się udało. Twórca poniższego materiału pomijał dialogi, jak i wszystkie przerywniki filmowe, wykorzystywał błędy, a także ignorował wszystkie ewentualne akcje związane z towarzyszami i NPC-ami.

Mnie ponad dwa razy tyle czasu zajęło stworzenie samej postaci... dajcie znać, czy mieliście już styczność z Baldur's Gate 3, a jeśli tak, co o samym tytule sądzicie?

Źródło: https://gamerant.com/baldurs-gate-3-early-access-beat-fast-7-minutes/

Tagi: Baldur's Gate III Larian Studios