Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.10.2020 13:30
Nintendo Switch sprzedaż konsol
1599V

Nintendo Switch bije kolejne rekordy! Konsola z najwyższą sprzedażą w USA już 22 miesiąc z rzędu

Hybrydowa konsola od Nintendo zadebiutowała kilka lat temu, ale wciąż cieszy się ogromną popularnością. Switch zdaje się prawdziwym fenomenem na rynku konsol do gier wideo. 

Nintendo Switch to istny fenomen, który zdaje się funkcjonować gdzieś obok batalii między Microsoftem a Sony. Idzie mu to jednak bardzo dobrze, albowiem zwyczajnie oferuje typ gier, o które ciężko u jego większych konkurentów. Sprawia to, że hybrydowa konsola cały czas się rozwija, a jej sprzedaż, pomimo kilku lat istnienia, zdaje się spadać w bardzo niskim tempie. Stale cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Najlepiej potwierdzają to wyniki, które notuje na rynku. Dzięki danym z ostatniego rankingu NPD, który mówi o sprzedaży gier oraz konsol w Stanach Zjednoczonych, wiemy, że Nintendo Switch bije kolejny rekord. Okazuje się bowiem, że wrzesień był 22 miesiącem z rzędu, gdzie to "Pstryk" cieszył się największym zainteresowaniem wśród wszystkich sprzętów do grania. 

Urządzenie utrzymuje się na pierwszym miejscu od grudnia 2018 roku i tym samym przebija rekord Xboksa 360, który królował w USA przez 21 miesięcy (wrzesień 2011 - kwiecień 2013). Wiele wskazuje na to, że przewagę uda się jeszcze zwiększyć w październiku - potem przyjdzie listopad, nowa generacja i prawdopodobnie będzie o to już zdecydowanie trudniej. Choć... Kto wie

Źródło: https://gamingbolt.com/switch-sets-record-for-22nd-consecutive-month-of-best-selling-system-in-united-states

Tagi: Nintendo Switch NPD ranking rekord