Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.10.2020 20:18
PS5 DualSense, Xbox Series X kontroler i JoyCony Nintendo Switch
2845V

PS5 i XSX|S nie podbiją 2020 roku. Mat Piscatella zwiastuje innego zwycięzcę i wspomina o PS4 oraz XOne

W przyszłym miesiącu na rynku zadebiutują dwie konsole nowej generacji, ale urządzenia mają nie podbić rynku. Zdaniem Mata Piscatelli PlayStation 5 i Xboksy Series X|S nie mają szans osiągnąć lepszego wyniku niż Nintendo Switch.

Kolejne tygodnie zapowiadają się bardzo interesująco. Sony oraz Microsoft przygotowują się do następnych prezentacji, ale pomimo starań, obie konsole zdaniem specjalisty z NPD nie mają szans podbić rynku. Problemem okazuje się liczba dostępnych egzemplarzy – urządzenia są wyprzedane na niemal całym świecie.

Mat Piscatella opublikował szczegółowy wpis, w którym analityk podkreśla, że braki w dostępności prawdziwie next-genowych gier ma przynieść ciekawą sytuację – gracze pod koniec roku mają bardzo chętnie ogrywać produkcje z PlayStation 4 i Xboksa One. Część klientów nie otrzyma możliwości kupienia next-genów, a niektórzy mają nawet sprawdzać pozycje dzięki wstecznej kompatybilności.

Możliwość ogrywania gier z PS4 na PS5 i XOne na XSX|S ma wyeliminować przerwę w zainteresowaniu starszymi platformami:

„Spodziewam się, że wiele tytułów z bibliotek PlayStation 4 i Xbox One odnotuje nowe zainteresowanie na konsolach następnej generacji. Nie będziemy świadkami dużych podziałów platform, których doświadczyliśmy na poprzednich generacjach.”

Braki w dostępności next-genów wykorzysta podobno Nintendo – zdaniem NPD to właśnie „Nintendo Switch będzie najlepiej sprzedającą się konsolą w święta 2020 roku”. Urządzenie będzie prezentem dla wielu graczy. Ma to oczywiście sens biorąc pod uwagę fatalną sytuację z dostępnością PlayStation 5 i Xboksów Series X|S.

Według Piscatelli, kontrolery i headsety będą cieszyć się pod koniec roku rekordowym zainteresowaniem, ale w sklepach nie natrafimy na wiele promocji – obniżki mają być najniższe w historii. Jest to spowodowane problemami z dostępnością next-genów oraz spowolnieniem produkcji PlayStation 4 i Xboksa One.

Bardzo dobre wyniki mają generować pamięci zewnętrzne (między innymi dyski SSD przez małe pamięci w konsolach nowej generacji) oraz coraz więcej pieniędzy będziemy wydawać na subskrypcje. Analityk jest jednocześnie pewien, że to „Call of Duty: Black Ops Cold War będzie najlepiej sprzedającą się grą 2020 roku” i jednocześnie Call of Duty okaże się najlepiej sprzedającym się IP – już 12 rok z rzędu w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: https://wccftech.com/current-gen-ps4-xo-titles-longer-tails-shortage-next-gen-backwards-compatiblity/

Tagi: Microsoft playstation 5 ps5 sony Xbox Series X XSX