Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.10.2020 20:34
Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite
2816V

Nintendo Switch niczym iPhone? Inwestorzy wierzą, że Nintendo może osiągnąć sukces zmieniając model biznesowy

Nintendo nadal nie potwierdziło przecieków dotyczących przygotowania mocniejszego Nintendo Switcha, ale inwestorzy wierzą, że Japończycy zdecydują się oprzeć swój model biznesowy na koncepcji smartfonów Apple. iPhone mógłby być inspiracją dla hybrydowej konsoli.

Nintendo Switch systematycznie cieszy się gigantycznym zainteresowaniem, a Nintendo przez kilka miesięcy 2020 roku mierzyło się z problemem dostarczenia na rynek odpowiedniej liczby egzemplarzy. Urządzenie było wyprzedane w między innymi Stanach Zjednoczonych, ale firmy inwestycyjne są przekonane, że Nintendo powinno oprzeć swoją całą siłę na rozwoju jednego urządzenia łamiąc tym samym standardową formę generacji.

Jak podaje Bloomberg, Nintendo przeżywa wyjątkowy czas – w samym 2020 roku akcje korporacji wzrosły o 30%, ale inwestorzy są przekonani, że zrezygnowanie z „cyklicznego wydawania urządzeń” może przynieść korporacji jeszcze lepsze wyniki.

Nintendo Switch miałby być zdaniem specjalistów rozwijany jak iPhone – czyli na rynku stale pojawiałyby się nowe modele, które jednak powinny dzielić jedną bazę gier. Problemem konsoli ma być właśnie skupienie się na generacjach, ponieważ w pewnym momencie, gracze tracą dostęp do swoich tytułów.

Ryan O'Connor z Crossroads Capital jest nawet przekonany, że Nintendo Switch zapoczątkował nową formę sprzętu i Nintendo będzie stale rozbudowywać platformę oferując mocniejsze modele:

„Nintendo ciężko pracowało, by całkowicie wyeliminować te cykliczne zmiany, tworząc platformę, która może skutecznie trwać. Oznacza to, że najcenniejszy atut Nintendo - zainstalowana baza użytkowników konsoli - nigdy więcej nie musi być resetowana do zera, jak to miało miejsce co pięć do sześciu lat w przeszłości”

Inwestorzy są przekonani, że Nintendo może niczym Apple stworzyć gigantyczną społeczność, która systematycznie będzie kupować nowe-mocniejsze modele Nintendo Switcha, ale wszystkie urządzenia będą posiadać jeden katalog gier.

Co sądzicie o tym pomyśle? Według informacji redakcji Bloomberg, Nintendo przygotowuje się do wrzucenia na rynek Nintendo Switcha oferującego rozgrywkę w rozdzielczości 4K. Firma potwierdziła również prace nad nowym urządzeniem.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendo-could-continuously-iterate-switch-like-iphone-investment-firms-predict/

Tagi: apple iPhone Nintendo Nintendo Switch switch