Iza Łęcka Iza Łęcka 16.10.2020 12:47
Destiny 2 zmierza na PS5 i XSX|S
956V

Destiny 2 w 4K i 60 fps na PS5 i XSX. Bungie opóźnia aktualizację, ale zapowiada nowości

Bungie przygotowuje się do premiery Destiny 2 na PlayStation 5, Xboksie Series X i Xboksie Series S. Na dwóch next-genach zagramy w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę, jednak deweloperzy nie zdążą zapewnić nowości na premierę nowej generacji.

Bungie zamierza przez kolejne lata rozwijać Destiny 2 i zapewni szybkie przejście na nową generację. Gra dzięki wstecznej kompatybilności będzie dostępna już od premiery next-genów, ale zapowiedziano również przygotowanie aktualizacji wykorzystującej moc PlayStation 5 i Xboksów Series X|S.

Zespół planował dostarczyć stosowną łatkę na premierę, tymczasem potwierdził, że potrzebuje więcej czasu – pliki zostaną opublikowane 8 grudnia 2020 roku. Od 10 listopada skorzystamy z szybszego ładowania, czy też rozgrywki cross-generacyjnej, jednak pełny upgrade zostanie udostępniony w ostatnim miesiącu roku.

Destiny 2 na PlayStation 5 i Xboksie Series X zadziała w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę, natomiast na Xboksie Series S uświadczymy 1080p i 60 fps. Bungie potwierdziło również udostępnienie funkcji dostosowania pola widzenia (FOV) na konsolach. Jej płynność i działanie na każdej platformie jest obecnie sprawdzane przez zespół. Deweloperzy podkreślają jednocześnie, że pomimo przyspieszenia chociażby przeglądania ekwipunku, część czasów ładowania będzie zależna od naszego połączenia sieciowego.

Bungie zapowiedziało również, że cross-generacyjna rozgrywka odbywa się w tej samej rodzinie – Xbox One + Xbox Series X|S oraz PlayStation 4 + PlayStation 5.

Warto pamiętać, że Destiny 2 z dodatkami jest dostępne w Xbox Game Pass.

Destiny 2 - wydajność PS5 i XSXS

Źródło: https://www.bungie.net/en/Explore/Detail/News/49650

Tagi: Activision Blizzard Bungie Destiny 2