Iza Łęcka Iza Łęcka 16.10.2020 08:56
PS5 PlayStation 5
2452V

PS5 nie postawi na stały dostęp do PSN. Gracze otrzymają możliwość rozgrywki offline

Prezentacja nowego systemu PlayStation 5 zachwyciła wielu graczy, jednak część z nich zaczęła się obawiać, że wszystkie nowoczesne funkcje wpłyną także na dostęp do rozgrywki offline. Na szczęście Sony nie zmieni podejścia.

System PlayStation 5 zaoferuje wiele interesujących funkcji, ale też zmusi deweloperów do dłuższej pracy nad grami – w ramach pozycji graczom prezentowane będą wyzwania, które jednocześnie wydłużą żywotność rozgrywki.

Po wczorajszym pokazie nie brakowało pytań, a jedną z najczęściej wyrażanych wątpliwości była: czy PS5 pozwoli na rozgrywkę offline? Sytuację wyjaśniło Digital Foundry, które odniosło się do tematu:

„Ostatnia dobra nowina. My w Digital Foundry jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami posiadania gier [w fizycznej wersji- dop.red.] . Uważamy, że kupując fizyczną kopię gry, powinniśmy otrzymać możliwość zainstalowania jej i grania w trybie offline. Kod na dysku ma znaczenie. PlayStation 4 zawsze pozwoli ci uruchomić ten tytuł, łatki nigdy nie są obowiązkowe, z wyjątkiem całkowicie cyfrowych gier - i Hideaki Nishino mówi, że to samo dotyczy PlayStation 5.”

Redakcja Eurogamera nawiązała do kwestii, gdyż już wcześniej pojawiły się obawy, że PlayStation 5 może skupić się na rozgrywce online. Obecnie jednak wiemy już, że nic nie ulegnie zmianie: nadal kupimy grę w pudełku, włożymy ją do napędu, pliki zostaną zainstalowane i otrzymamy możliwość rozgrywki offline. Wielu deweloperów najpewniej ciągle będzie oferować łatki na premierę, jednak ich pobranie nie będzie wymagane – sytuacja będzie wyglądać tak jak na PS4.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-will-allow-you-to-install-physical-games-and-play-them-offline/

Tagi: PlayStation 5 PS5 rozgrywka offline sony