Iza Łęcka Iza Łęcka 15.10.2020 08:08
Blizzard z przeładowanymi serwerami
2284V

Blizzard z przeładowanymi serwerami. Gracze mieli czekać nawet 50-60 dni na rozgrywkę

Gracze próbujący zalogować się na Battle.net zostali zaskoczeni wielkimi kolejkami. Według informacji przedstawionych przez Blizzard, przez błąd niektórzy użytkownicy otrzymali wiadomość o oczekiwaniu nawet 55 dni na rozpoczęcie rozgrywki. Najprawdopodobniej wszystkiemu winne były terminy dwóch dużych wydarzeń.

Blizzard oferuje gry na swojej platformie i w celu uniknięcia problemów z serwerami, od dawna zmusza swoich sympatyków do czekania w wirtualnych kolejkach. Po próbie zalogowania się do gry, chętni widzą komunikat o czasie dołączenia do rozgrywki.

Wczoraj jednak serwery Battle.netu były tak przeładowane, że niektórych graczy zaskoczył wskazany czas oczekiwania – zgodnie z komunikatem klienci mają czekać nawet 40-60 dni, by móc rozwijać swoje postacie i uczestniczyć w kolejnych misjach. 

Niedogodności zostały opanowane po kilku godzinach i nikt nie czekał tak długo, jednak opisana sytuacja wskazuje na istotny problem dla amerykańskiego giganta: premiera zwykłej aktualizacji do World of Warcraft, nadciągająca beta Call of Duty: Cold War Black Ops, update Call of Duty: Modern Warfare (w końcu dodano możliwość usunięcia jednego z trybów) oraz związane z nimi zwiększone zainteresowanie, mogą wpłynąć na działanie serwerów Blizzarda.

Nie mówimy jeszcze o pełnej premierze dodatku do produkcji z gatunku MMORPG lub premierze nowej odsłony strzelanki. To tylko pre-patch oraz dostęp do kilku wybranych trybów, tymczasem gracze otrzymywali informacje o gigantycznych kolejkach.

Z czasem kolejki były mniejsze, jednak gracze i tak punktowali Blizzard za brak spokojnego wprowadzenia aktualizacji:

Co ciekawe, niektórzy odczekali swoje w kolejce, by po chwili otrzymać informację o aktualizacji Battle.netu i rozpoczęciu oczekiwania od początku:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/battlenet-queue-times-estimate-up-to-month-long-wait-to-play-games/1100-6483315

Tagi: battle.net Blizzard Call of Duty Black Ops: Cold War Call of Duty: Modern Warfare PC World of Warcraft