Iza Łęcka Iza Łęcka 13.10.2020 12:20
Grafika z okładki Call of Duty: Modern Warfare
2055V

Call of Duty: Modern Warfare otrzyma oczekiwaną opcję na PC. Gracze znacząco zmniejszą wielkość gry

Po miesiącach wyczekiwania, tysiącach próśb i wyśmiewaniu nieudolności deweloperów, Call of Duty: Modern Warfare w końcu otrzyma opcję znaczącego zmniejszenia wielkości gry na komputerach osobistych. Gracze odinstalują jedną z części produkcji.

O rozmiarze Call of Duty: Modern Warfare oraz Call of Duty: Warzone i związanymi z tym problemami, wspominaliśmy już wielokrotnie. Choć gracze na konsolach mogą usunąć poszczególne segmenty rozgrywki, zostawiając przykładowo wyłącznie tryb multiplayer, ta opcja wciąż nie jest dostępna na komputerach osobistych.

Na początku października rozmiar Call of Duty: Modern Warfare na PC wyniósł już 230GB, więc produkcję nie można było zainstalować na dysku SSD o pojemności 256GB.

Dyrektor ds. produkcji Modern Warfare, Paul Haile, już jakiś czas temu przepraszał graczy za wszelkie niedogodności i zapewniał, że zespół deweloperów nieustannie pracuje nad zmniejszeniem rozmiaru pozycji. Wczoraj natomiast potwierdzono, że najbliższa aktualizacja do Call of Duty: Modern Warfare, do której dojdzie dzisiaj wieczorem, będzie miała specjalne opcje odinstalowania dla sympatyków strzelania korzystających z PC. Na serwerach PS4 już pojawiła się nowa łatka zajmująca około 10GB, ale nie wiemy dokładnie, na co mogą liczyć gracze.

Jeżeli nie możecie się już doczekać nowej odsłony Call of Duty, pamiętajcie, że w tym tygodniu odbędzie się kolejna faza testów beta, która oferuje znacznie więcej udogodnień niż wersja alfa.

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward