Iza Łęcka Iza Łęcka 14.10.2020 10:30
Książę w Nowym Jorku 2
1914V

Książę w Nowym Jorku 2 omija kina. Amazon kupił produkcję

Kontynuacja kultowej komedii z lat 80. nie zawędruje na wielki ekran. Paramount Pictures nawiązało współpracę z Amazon Studios, na mocy której „Książę w Nowym Jorku 2” będzie dostępny od razu w cyfrowej dystrybucji.

Redakcja Variety informuje o dużej transakcji, za sprawą której „Książę w Nowym Jorku 2” nie będzie dostępny w kinach. Paramount Pictures pracowało nad opowieścią w ubiegłym roku, a w związku z niepewną sytuacją kin i świąteczną premierą stojącą pod znakiem zapytania, wytwórnia zdecydowała o sprzedaży praw do filmu. Według dziennikarzy, produkcja została kupiona za 125 mln dolarów przez Amazon.

Korporacja po raz kolejny wykorzystuje pojawiające się trudności w przemyśle rozrywkowym – podobnie jak w przypadku „Borata 2”, „Książę w Nowym Jorku 2” ma trafić od razu na Amazon Prime. Co więcej, dziennikarze potwierdzają datę premiery: kolejna odsłona popularnej przygody afrykańskiego księcia ma zostać udostępniona 18 grudnia 2020 roku.

Jest to bardzo dobra informacja dla sympatyków pierwszej części, gdyż Amazon najpewniej ponownie (tak jak w przypadku własnych lub wykupionych produkcji) zapewni film klientom usługi z całego świata. Polacy również powinni zapoznać się z historią.

W następnych tygodniach możemy być świadkami wielu podobnych doniesień. Dystrybutorzy nie mogą dłużej czekać na poprawę sytuacji w kinach, dlatego też kolejne filmy będą lądować na platformach streamingowych.

Możemy podejrzewać, że Paramount Pictures planowało zarobić znacznie więcej na „Książę w Nowym Jorku 2”, w końcu pierwsza część zyskała niemal 300 mln dolarów w box office, jednak 125 mln dolarów nie jest niską kwotą. Nie znamy budżetu filmu, jednak dla wielu wytwórni skupienie się na SVOD może być pewnym rozwiązaniem problemu.

Źródło: https://variety.com/2020/film/news/eddie-murphys-coming-2-america-moves-from-paramount-to-amazon-studios-1234799523/

Tagi: Amazon amazon prime Książę w Nowym Jorku Książę w Nowym Jorku 2