Iza Łęcka Iza Łęcka 30.09.2020 12:58
Borat Sacha Baron Cohen
1155V

Borat 2 na Amazon Prime. Korporacja wykupiła prawa do filmu

„Borat 2” nie trafi do kin. Sacha Baron Cohen zaprezentuje swój unikalny wdzięk wyłącznie na streamingowej platformie Amazonu. Korporacja potwierdziła nabycie praw do filmu w 240 krajach. Określono także wstępną datę premiery.

Redakcja Deadline potwierdza istotną wiadomość dla fanów Sachy Barona Cohena – „Borat 2” nie trafi do kin, a kręcona w niezwykle szybkim tempie produkcja zostanie udostępniona od dnia premiery w serwisie SVOD.

Amazon nabył światowe prawa do dystrybucji „Borata 2” – film zostanie wyświetlony na Amazon Prime pod koniec października w 240 krajach. Prawdopodobnie także Polacy będą mogli zobaczyć kontrowersyjny obraz od dnia premiery, bo choć Amazon nie zdecydował się na huczną ogłoszenie swojej usługi w Polsce, produkcje z oferty Amerykanów są dostępne dla polskich widzów.

„Borat 2” był pierwszym filmem, którego prace wznowiono od razu po złagodzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Tuż po decyzji związków zawodowych o ponownym rozpoczęciu działań na planie filmowym, Sacha Baron Cohen wraz ekipą twórców w jak najmniejszym składzie już następnego dnia wrócili do pracy.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że Sacha Baron Cohen ponownie odwiedził różne kraje, by kręcić zdjęcia do filmu, a niektóre źródła donoszą o rozwijaniu opowieści w niezwykle niebezpiecznych warunkach. Podobno w trakcie dwóch dni zdjęciowych aktor musiał nosić kamizelkę kuloodporną.

Twórca stawia na nietypową kampanię promocyjną "Borata 2". Na specjalnie stworzonym, fikcyjnym koncie Republiki Kazachstanu, została udostępniona pierwsza zapowiedź filmu – nawiązująca do kampanii prezydenckiej w USA oraz wczorajszej debaty. Autorzy już przed samym startem wydarzenia, pogratulowali obecnemu prezydentowi zwycięstwa. Całość nawiązuje do fabuły filmu, która tym razem zostanie poświęcona polityce Donalda Trumpa. 

Sacha Baron Cohen wystąpił także w serialu „The Spy”, który jest dostępny na platformie Netflix. Sprawdźcie zestawienie najciekawszych produkcji oferowanych przez Amazon Prime.

Źródło: https://deadline.com/2020/09/borat-sequel-release-date-sacha-baron-cohen-amazon-prime-presidential-election-1234587077/

Tagi: Amazon borat borat 2 sacha baron cohen