Borat 2 na Amazon Prime. Korporacja wykupiła prawa do filmu

Filmy i seriale
1150V
Borat 2 na Amazon Prime. Korporacja wykupiła prawa do filmu
Iza Łęcka | 30.09.2020, 12:58

„Borat 2” nie trafi do kin. Sacha Baron Cohen zaprezentuje swój unikalny wdzięk wyłącznie na streamingowej platformie Amazonu. Korporacja potwierdziła nabycie praw do filmu w 240 krajach. Określono także wstępną datę premiery.

Redakcja Deadline potwierdza istotną wiadomość dla fanów Sachy Barona Cohena – „Borat 2” nie trafi do kin, a kręcona w niezwykle szybkim tempie produkcja zostanie udostępniona od dnia premiery w serwisie SVOD.

Amazon nabył światowe prawa do dystrybucji „Borata 2” – film zostanie wyświetlony na Amazon Prime pod koniec października w 240 krajach. Prawdopodobnie także Polacy będą mogli zobaczyć kontrowersyjny obraz od dnia premiery, bo choć Amazon nie zdecydował się na huczną ogłoszenie swojej usługi w Polsce, produkcje z oferty Amerykanów są dostępne dla polskich widzów.

„Borat 2” był pierwszym filmem, którego prace wznowiono od razu po złagodzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Tuż po decyzji związków zawodowych o ponownym rozpoczęciu działań na planie filmowym, Sacha Baron Cohen wraz ekipą twórców w jak najmniejszym składzie już następnego dnia wrócili do pracy.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że Sacha Baron Cohen ponownie odwiedził różne kraje, by kręcić zdjęcia do filmu, a niektóre źródła donoszą o rozwijaniu opowieści w niezwykle niebezpiecznych warunkach. Podobno w trakcie dwóch dni zdjęciowych aktor musiał nosić kamizelkę kuloodporną.

Twórca stawia na nietypową kampanię promocyjną "Borata 2". Na specjalnie stworzonym, fikcyjnym koncie Republiki Kazachstanu, została udostępniona pierwsza zapowiedź filmu – nawiązująca do kampanii prezydenckiej w USA oraz wczorajszej debaty. Autorzy już przed samym startem wydarzenia, pogratulowali obecnemu prezydentowi zwycięstwa. Całość nawiązuje do fabuły filmu, która tym razem zostanie poświęcona polityce Donalda Trumpa. 

https://twitter.com/KazakhstanGovt/status/1311096859142664193?s=20

Sacha Baron Cohen wystąpił także w serialu „The Spy”, który jest dostępny na platformie Netflix. Sprawdźcie zestawienie najciekawszych produkcji oferowanych przez Amazon Prime.

Źródło: https://deadline.com/2020/09/borat-sequel-release-date-sacha-baron-cohen-amazon-prime-presidential-election-1234587077/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych