Iza Łęcka Iza Łęcka 14.10.2020 11:08
Rock Band 4
1593V

Rock Band 4 na PS5 i Xbox Series X|S. Wykorzystamy posiadane instrumenty, a DualSense zadziała jak mikrofon

Autorzy Rock Band 4 potwierdzili niezwykle ważną wiadomość dla wszystkich entuzjastów grania na gitarach przed konsolą. Gracze wykorzystają instrumenty z aktualnej generacji i komfortowo podłączą je do next-genów.

Rock Band 4 ma już swoje lata, jednak w związku ze startem next-genów, gracze nie będą musieli rozważać zaniechania swoich karier na cyfrowych estradach. Harmonix potwierdziło istotną wiadomość: istnieje możliwość przeniesienia stanów rozgrywki oraz kupionych DLC z aktualnej na następną generację.

Zespół przetestował szereg instrumentów od Mad Catz, PDP oraz ION i wszystkie działają bez zarzutu. Studio nie może przedstawić pełnej listy kompatybilnych sprzętów, ale określiło, że wszystkie urządzenia działające z Rock Band 4 na Xboksie One i PlayStation 4 powinny funkcjonować na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S.

Co więcej, zapewniona została także cross-generacyjna rozgrywka, więc jeśli zamierzacie przejść na next-gena, a Wasz znajomy będzie dalej korzystał z PlayStation 4 czy Xboksa One, to wspólne granie będzie dalej możliwe.

Harmonix potwierdza również nową funkcję PS5 – kontroler DualSense jest automatycznie wykrywany jako mikrofon, więc wykorzystamy go do śpiewania. Jeśli jednak planujemy korzystać ze swojego sprawdzonego sprzętu na USB, musimy tylko zmodyfikować ustawienia konsoli.

Obecnie zespół Harmonix pracuje nad Fuser – ostatnio poznaliśmy datę premiery gry, a wcześniej mogliśmy przyjrzeć się materiałom.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/rock-band-4-all-dlc-and-instruments-will-be-compatible-with-the-new-generation-of-consoles.305564/

Tagi: Harmonix PlayStation 5 PS5 rock band 4 Xbox Series S xbox series x