Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.10.2020 19:10
xbox chmura
873V

Microsoft zapewni darmowy zapis w chmurze na Xboksie 360. Firma pozwoli łatwo przenieść progresję na next-geny

Microsoft zdecydował się na ciekawy krok. Firma zrezygnowała z wymogu posiadania abonamentu Xbox Live Gold do zapisu w chmurze dla graczy z Xboksów 360. Amerykanie pozwolą w ten sposób przenieść progresję na nową generację.

Amerykańska korporacja potwierdziła dzisiaj wszystkie szczegóły dotyczące wstecznej kompatybilności i wśród informacji pojawił się ważny zapis – posiadacze Xboksów Series X i Xboksów Series S mogą liczyć na przeniesienie swojego pełnego progresu na najnowszą generację.

Microsoft chce ułatwić sytuację graczom, którzy grali lub wciąż grają na Xboksie 360 i zainteresowani nie tylko za darmo przeniosą swoje wszystkie pozycje, ale od 10 listopada otrzymają możliwość skorzystania z bezpłatnego zapisu w chmurze. Wcześniej ta funkcja była dostępna dla klientów Xbox Live Gold, a teraz po prostu wszyscy wprowadzą swoje stany rozgrywek (save) na nową generację.

Oczywiście jeśli jesteście klientami Xbox Live Gold, to bez problemu możecie w każdym momencie przenieść progres do chmury, ale trzeba przyznać, że udostępnienie opcji za darmo jest miłym gestem, który powinni docenić gracze.

Pamiętajcie, że sprzęt Microsoftu wielkimi krokami zbliża się do fanów elektronicznej rozgrywki.

Źródło: https://www.engadget.com/xbox-360-free-cloud-transfers-xbox-series-x-series-s-162539454.html

Tagi: Microsoft xbox 360 xbox series s xbox series x