Mroczne materie wracają na HBO i HBO GO. Znamy datę premiery 2. sezonu

Filmy/seriale
990V
Mroczne materie wracają na HBO i HBO GO. Znamy datę premiery 2. sezonu
Wojciech Gruszczyk | 13.10.2020, 17:13

HBO ujawniło datę premiery drugiego sezonu „Mrocznych materii”. Widzowie już w listopadzie zobaczą pierwszy odcinek nowej serii i otrzymają wyjątkową okazję poznania nowej historii z nagradzanej trylogii Philipa Pullmana.

HBO już wcześniej zaprezentowało świetny zwiastun oraz potwierdziło krótszą opowieść, ale mimo to sympatycy „Mrocznych materii” (sprawdźcie naszą recenzję) powinni przygotowywać się na ekscytującą historię.

Dalsza część tekstu pod wideo

Stacja potwierdziła, że premiera drugiego sezonu „Mrocznych materii” odbędzie się 17 listopada w HBO i HBO GO. Pierwszy odcinek będzie dostępny w serwisie od samego rana, ale warto zaznaczyć, że debiut historii na antenie HBO zaplanowano równolegle z amerykańską, czyli o godz. 3:00 nad ranem. Powtórka trafi na antenę tego samego dnia o godzinie 20:10. Następne odcinki zobaczymy w kolejne wtorki.

HBO postanowiło zapowiedzieć wydarzenia:

„Drugi sezon produkcji rozpoczyna się po tym, jak Lord Asriel otworzył most do nowego świata, a Lyra - zrozpaczona śmiercią swojego najlepszego przyjaciela - postanowiła podążyć za Asrielem w nieznane. W dziwnym i tajemniczo opuszczonym mieście dziewczyna spotyka Willa, chłopca z naszego świata, który również ucieka przed swoją trudną przeszłością. Lyra i Will odkrywają, że ich losy są ze sobą złączone i prowadzą do ponownego spotkania Willa z jego ojcem. Nie jest to jednak takie proste, bo na ich drodze nieustannie pojawiają się liczne przeszkody. W tym samy czasie pani Coulter szuka Lyry, aby za wszelką cenę zabrać ją do domu. ”

W drugim sezonie w serialu ponownie wystąpią: Dafne Keen, Ruth Wilson, Amir Wilson, Ariyon Bakare, Andrew Scott, Will Keen, Ruta Gedmintas i Lin-Manuel Miranda. Do obsady w tym sezonie dołączą: nominowany do Oscara Terence Stamp („Billy Budd”), Jade Anouka (serial „Turn Up Charlie”) i Simone Kirby („Notatki o ciemności”).

Źródło: Informacja prasowa: HBO

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper