Iza Łęcka Iza Łęcka 13.10.2020 08:13
PS5 x Burger King
2785V

PS5 z dużym pokazem systemu w tym tygodniu? Burger King zwiastuje prezentację

Sony wykorzystuje współpracę z Burger Kingiem do promowania pokazu systemu PS5 – brzmi to nietypowo? Tak, ale właśnie jesteśmy świadkami owej sytuacji. Nowa reklama zwiastuje prezentację PlayStation 5, która odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

W zeszłym tygodniu Sony rozebrało PlayStation 5 na części, tymczasem w najbliższy czwartek zobaczymy pokaz systemu PS5? Taki scenariusz zwiastuje Burger King, który opublikował tajemniczą zajawkę. Na materiale zobaczycie, jak maskotka sieci fast food otwiera papierową torbę, po czym automatycznie nasza uwaga skupia się na dwóch elementach: niebieskiej poświacie oraz dźwięku startu systemu konsoli Sony. Pod koniec filmiku wskazana została data 15 października.

Moglibyśmy sądzić, że Burger King chce wykorzystać okazję i podbić zainteresowanie swoją ofertą, jednak na wiadomość zareagował główny oddział PlayStation. Sony poprzez emoji podkreśla, że powinniśmy przyjrzeć się wiadomości i jej posłuchać. W Sieci rozgorzała dyskusja, bowiem dla wielu graczy jest to jasny sygnał, że w końcu zobaczymy system PlayStation 5.

W tym wypadku Sony może po raz kolejny wykorzystać oficjalny blog – w zeszłym tygodniu właśnie dzięki witrynie PlayStation poznaliśmy szczegóły wstecznej kompatybilności. Wpis nie byłby aż tak efektowny jak konferencja, ale Sony może pod koniec miesiąca zaprosić graczy na ostatni pokaz przed premierą PS5 i wydarzenie powinno być już poświęcone samym grom. Czas nagli, a Japończycy powinni przedstawić zestaw tytułów na premierę i przygotować swoich sympatyków na wielkie nadejście next-gena.

Daniel Ahmad, starszy analityk Niko Parnter, przypomniał o pewnym patencie, dzięki któremu Sony może oferować reklamy w grach – w dokumentacji pojawiają się właśnie zdjęcia burgerów. Gracz miałby nawet powiedzieć "Burger King", by zakończyć odtwarzanie spotu:

Źródło: https://www.psu.com/news/burger-king-and-playstation-teasing-a-reveal-or-collaboration-possibly-the-ps5-ui-reveal/

Tagi: burger king PlayStation 5 PS5