Iza Łęcka Iza Łęcka 12.08.2020 13:24
sala samobójców hejter główni bohaterowie
435V

Hejter powróci w formie serialu. HBO stworzy nową produkcję na podstawie Sali Samobójców. Hejter

Nie tylko Netflix szerzej otwiera się na produkcje z naszego rodzimego poletka. HBO zamierza stworzyć serial na podstawie „Sali samobójców. Hejter”. Film w reżyserii Jana Komasy zyskał aprobatę wielu widzów, co sprytnie może wykorzystać HBO.

„Sala samobójców. Hejter” nie miał szansy podbić kin. Produkcja została przejęta przez Canal+, natomiast obecnie cieszy się znakomitą popularnością na Netflixie – niestety, polscy abonenci platformy będą mogli korzystać z dostępu do filmu dopiero w przyszłym roku.

Na bazie całkiem sporej popularności, włodarze HBO robią mały ukłon w kierunku głośnego, polskiego obrazu w reżyserii Jana Komasy i zamierzają przekształcić „Hejtera” na serial. Wczoraj poinformowano o zawarciu umowy z HBO, na mocy której producentami serialu zostali Dan Farah z Farah Films oraz Roy Lee z Vertigo. Ten pierwszy wyraził się całkiem pochlebnie o „Sali samobójców. Hejter”:

„Hejter” to nie tylko fascynujący thriller, ale i uniwersalna diagnoza zjawisk społecznych, która skłania do myślenia.”

Proces tworzenia wspomagać będą Jerzy Kapuściński i Wojciech Kabarowski z Naima Film, a współproducentami wykonawczymi zostaną artyści odpowiedzialni za film – Jan Komasa, reżyser, oraz Mateusz Pacewicz, który pełnił rolę scenarzysty. Wiele na to wskazuje, że „Hejter” będzie serialem anglojęzycznym, który będzie mógł dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Tym samym katalog HBO zostanie powiększony o kolejny, obiecujący, polski serial – w bibliotece HBO możemy już obejrzeć między innymi „Watahę” czy „Ślepnąc od świateł”.

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji obejrzeć filmu, zapraszamy do naszej recenzji „Sali Samobójców. Hejter”.

Źródło: https://filmozercy.com/wpis/hbo-stworzy-serialowa-wersje-filmu-sala-samobojcow-hejter

Tagi: HBO nowy serial Sala Samobójców. Hejter