Iza Łęcka Iza Łęcka 09.10.2020 12:14
Xbox Game Pass
1135V

Xbox Game Pass na iPhone'ach. Microsoft przygotowuje rozwiązanie ułatwiające trafienie usługi na iOS

Microsoft nie zapomina o graczach korzystających z urządzeń Apple. Phil Spencer potwierdził przygotowanie rozwiązania, dzięki któremu Xbox Game Pass będzie mógł trafić między innymi na iPhone'y.

Jedną z głównych idei Microsoftu dotyczących Projectu xCloud jest udostępnienie usługi na wszystkich urządzeniach, wydaje się więc zrozumiałe, że Amerykanie nie mogą zrezygnować z ogromnej liczby graczy, którzy korzystają ze sprzętów Apple. Entuzjaści urządzeń z logiem jabłuszka muszą jedynie zaczekać.

Business Insider potwierdza, że wczoraj miało miejsce spotkanie Phila Spencera z pracownikami Microsoftu, podczas którego były prezentowane kolejne plany korporacji – szef marki Xbox potwierdził prace nad wprowadzeniem chmury na sprzęt Apple.

Microsoft nie rezygnuje z graczy posiadających iPhone'y i iPady i zamierza przygotować „bezpośrednie rozwiązanie oparte na przeglądarce”. Spencer nie określił dokładnego terminu, jednak w przybliżeniu premiera planowana jest na 2021 rok.

Warto przypomnieć, że problem Microsoftu jest związany z restrykcjami Apple dotyczącymi App Store. Gigant technologiczny chce sprawdzać każdą produkcję, która ląduje w App Store, jednak skutecznym rozwiązaniem tej niedogodności może być wykorzystanie przeglądarki. Z takiego pomysłu korzysta już Amazon, dzięki czemu Amazon Luna zadziała na iOS.

Źródło: https://wccftech.com/microsoft-reportedly-considering-a-browser-based-app-for-xbox-game-pass-to-bypass-apple-app-store-rules/

Tagi: Apple ios ipad iPhone Xbox Game Pass