Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.09.2020 20:00
Amazon Luna
1685V

Amazon Luna to rywal Projectu xCloud i Stadii. Znamy cenę i szczegóły

Od miesięcy pojawiały się informacje dotyczące „chmury od Amazonu”. Korporacja właśnie zaprezentowała usługę, która otrzyma takie gry jak Control oraz Metro Exodus. Poznajcie konkretne informacje o Amazon Luna.

Amazon Luna to bezpośredni konkurent dla Microsoftu oraz Google. Amazon przedstawił usługę abonamentową, która zadebiutuje już w październiku – klienci zapłacą stałą opłatę za dostęp do szerokiego katalogu gier. Korporacja zaproponuje graczom rozgrywkę na Fire TV, PC, Macu oraz urządzeniach z systemem iOS (iPhone, iPad), a w przyszłości Amazon Luna trafi także na sprzęt z Androidem.

Na początek (Wczesny Dostęp) propozycja będzie dostępna za 5,99 dolarów na miesiąc jako Luna+ i gracze otrzymają dostęp do takich gier jak: Resident Evil 7, Control, Tacoma, Rez Infinite, Metro Exodus, The Sexy Brutale czy też Overcooked! 2. Nie wszystkie wymienione pozycje będą dostępne od premiery, ale Amazon zamierza stale rozbudowywać ofertę.

Amazon Luna otrzyma jednak dodatkowe zawartości od innych wydawców – przykładowo Ubisoft stworzy swój „kanał”, który będzie dostępny za odpowiednią opłatą i pozwoli graczom grać w między innymi Far Cry 6, Assassin's Creed Valhalla i Immortals Fenyx Rising. Amazon zapewni dostęp do zróżnicowanych tytułów – zainteresowani będą mogli wykupić przykładowo określone gatunki.

Amazon oczywiście połączy swoją usługę z Twitchem (to również jego platforma) i firma dąży do rozgrywki w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę, ale początkowo zagramy w 1080p z 60 fps. Dla rozgrywki w 1080p Amazon rekomenduje prędkość Internetu wynoszącą co najmniej 10 Mbps, a dla 4K 35 Mbps. Amazon chce oferować około 100 gier dostępnych we wczesnej fazie testów beta, które będą rozłożone na Luna+ i kanał Ubisoftu.

Sytuacja jest interesująca, bo jak wiadomo Xbox Game Pass Ultimate zapewnia graczom dostęp do wielu gier w chmurze, a teraz do walki o graczy wyrusza Amazon. Ciekawe, co w tej sytuacji zrobi Stadia?

Amazon Luna 1

Amazon Luna 2

Amazon Luna 3

Źródło: https://www.engadget.com/luna-amazon-cloud-gaming-interview-pwa-apple-173948922.html

Tagi: amazon amazon luna chmura