Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.10.2020 17:19
Xbox Series X
4165V

Xbox Series X nie ma problemu z przegrzewaniem. Microsoft odpowiada na plotkę

Na początku tygodnia pojawiły się informacje, według których Xbox Series X ma problem z odprowadzaniem ciepła. Sytuację postanowił skomentować Aaron Greenberg, który zaprzeczył doniesieniom, wytłumaczył sytuację i porównał działanie nowej konsoli do wcześniej wydanego sprzętu.

Microsoft pozwolił dziennikarzom zaprezentować kilka nowych funkcji Xboksa Series X (między innymi Auto HDR), ale zainteresowani dotychczas nie opowiadali o generowanym cieple. Na początku tygodnia pojawiły się doniesienia, według których konsola ma problem z odprowadzaniem powietrza i nawet podczas przeglądania menu ma ciągle intensywnie pracować.

Sytuację postanowił skomentować Aaron Greenberg, który na początku podał dalej artykuł, w którym redakcja The Guardian przedstawia swoją opinię o Xboksie Series X – dziennikarz podkreślił, że sprzęt jest bardzo cichy i porównał go do „drogiej lodówki”.

Na wiadomość odpowiedział jeden z graczy, który zapytał wprost – czy konsola jest naprawdę taka ciepła podczas rozgrywki w tytuły ze wstecznej kompatybilności? Szef marketingu Xboksa zaprzeczył plotce:

„Konsola będzie wyrzucać ciepło z układu, tak jak każda inna konsola. Nasz zespół inżynierów potwierdził, że ciepło wychodzące z konsoli nie różni się znacząco od ciepła Xboksa One X. Odpowiada to mojemu doświadczeniu w domu, [urządzenie] jest ciche, szybkie i imponujące jak na rozmiar.”

Jak wiadomo Xbox One X potrafi wyrzucać z siebie ciepło, ale nigdy nie zdarzyło mi się, by wpływało to na urządzenie – nawet podczas wielogodzinnej rozgrywki, a sprzęt czasami działa nawet kilka dni bez przerwy.

Źródło: Twitter: aarongreenberg

Tagi: microsoft xbox Xbox Series X