Xbox Series X jest „gorący jak kominek” [aktualizacja #1]

Gry
8684V
Xbox Series X jest „gorący jak kominek” [aktualizacja #1]
Wojciech Gruszczyk | 06.10.2020, 16:08

Przedpremierowe egzemplarze Xboksa Series X wydzielają bardzo dużo ciepła – takie informacje zostały przedstawione przez dziennikarzy, którzy postanowili podzielić się nowymi spostrzeżeniami dotyczącymi nowej generacji Microsoftu. Jeden z redaktorów wspomniał, że konsola może ogrzać mieszkanie.

Xbox Series X wylądował już w kilku redakcjach i dziennikarze nie ukrywają zachwytów nad szybkością wczytywania danych oraz ulepszaniem gier przez next-genową konsolę. W wielu tekstach możecie usłyszeć o bardzo cichej pracy urządzenia, ale dotychczas nie słyszeliśmy szczegółów o temperaturze sprzętu.

Teraz jednak sytuację podjął Ken Bogard z Jeux Video, który choć pochwalił Xboksa Series X ze względu na cichą pracę, to jednak dodał, że urządzenie emituje bardzo dużo ciepła:

„Xbox Series X jest gorący, jest naprawdę gorący! Nie robi żadnego hałasu, ale jest cholernie gorący! Konsola emituje ciepło jak szalona. Jest prawie jak szyb kominka. Możesz nim ogrzać swoje mieszkanie.”

Dziennikarz podkreślił, że ma dostęp do przedpremierowej jednostki, więc trudno powiedzieć, jak sytuacja będzie wyglądać w przypadku premierowych modeli, ale jednocześnie zaznaczył, że Xbox Series X jest bardzo ciepły podczas rozgrywki w gry ze wstecznej kompatybilności oraz w samym menu. Microsoft nie dostarczył jeszcze next-genowych tytułów.

Wiadomość potwierdził Jeff Bakkalar z Giant Bomb, który dodał, że Xbox Series X jest bardzo ciepły nawet w momencie, gdy nie wykonuje żadnej pracy. Redaktor podkreślił, że sprzęt podczas transmisji znajdował się za jego plecami, nie były włączone żadne gry, ale nawet w tej sytuacji był bardzo ciepły. Sytuacja jest porównywana do innych urządzeń, które również „pracują” nawet podczas stanu czuwania – Xbox Series X ma w tej sytuacji emitować dużo ciepła.

Nie mamy oczywiście pewności, że identyczna sytuacja pojawi się w premierowych modelach, ale jest to naprawdę interesujące.

[Aktualizacja #1]

Pojawiają się głosy dziennikarzy, którzy również testują Xboksa Series X i według nich – nie ma najmniejszego problemu ze sprzętem Microsoftu. Amerykańska korporacja ma nawet testować urządzenie w specjalnych piecach, w których konsola jest testowana w różnych warunkach i generowane ciepło nie będzie problemem:

Pojawiają się nawet głosy, według których wypowiedziane słowa to „akcja” fanów Sony, by pokazać Xboksa Series X w złym świetle. Mimo wszystko nadal możecie zobaczyć reakcję dziennikarza z podcastu Giant Bomb (28:45), który opowiada o cieple generowanym przez konsolę.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/journalist-says-xbox-series-x-can-get-hot-like-a-fireplace/

Komentarze (365)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper