Iza Łęcka Iza Łęcka 08.10.2020 12:05
PS5 SSD
2776V

PS5 pozwoli na wykorzystanie dysków SSD M.2 o różnych rozmiarach

Sony jeszcze nie potwierdziło listy proponowanych dysków dla PS5, choć możemy przypuszczać, że japoński gigant umożliwi zamontowanie SSD o różnych rozmiarach. Wspierane są cztery standardy.

Sony rozebrało na części PS5, zdradzając kilka ważnych szczegółów dotyczących nowego PlayStation. Choć Japończycy zdecydowali się na stałe zamontować wewnętrzny dysk, gracze otrzymają możliwość rozbudowania pamięci przez SSD w standardzie PCIe 4.0.

Jeden z sympatyków marki dostrzegł istotny szczegół: PlayStation 5 może obsługiwać wszystkie rozmiary dysków SSD M.2 PCIe Gen4 NVMe. W przyszłości takie rozwiązanie ułatwiłoby kupowanie odpowiedniej pamięci do PS5.

Jak dotąd Sony nie określiło dokładnie, jakie standardy musi spełniać wewnętrzny dysk, ale już wcześniej byliśmy informowani o współpracy z najszybszymi dyskami na rynku. Jednym z takich jest ostatnio zaprezentowany Samsung.

W przypadku wewnętrznego dysku na pewno istotna będzie prędkość odczytu oraz zapisu, ale na ostateczne wiadomości dotyczące SSD w PlayStation 5 musimy zaczekać.

PS5 SSD - 4 rozmiary

Źródło: https://www.resetera.com/threads/ps5-supports-all-pcie-gen-4-m-2-nvme-ssd-sizes.302039/

Tagi: playstation 5 PS5 Sony SSD