Dreamcast Mini może powstać. SEGA rozważa różne opcje

News
1186V
Dreamcast Mini może powstać. SEGA rozważa różne opcje
Iza Łęcka | 08.10.2020, 13:34

SEGA właśnie świętuje premierę Game Gear Micro, planując jednocześnie następne kroki. W przyszłości na rynku może pojawić się retro konsola pokroju Dreamcast Mini – plany korporacji zdradził Yosuke Okunari, producent aktualnie wydawanego sprzętu.

Game Gear Micro zostało zapowiedziane w czerwcu i zadebiutowało kilka dni temuvwyłącznie w Japonii. SEGA nie zdecydowała się na globalną premierę, jednak sytuacja może ulec zmianie w przypadku kolejnych urządzeń. Tak twierdzi Yosuke Okunari, producent Game Gear Micro, który rozmawiał z dziennikarzem Famitsu.

"W przypadku kolejnego Mini rozpatrujemy wszystko, co zostało już wykreowane przez resztę. Oczywiście, nie oznacza to, że możemy zrealizować wszystkie urządzenia. Rozważamy również projekty, których nikt jeszcze nie wymyślił.

The Game Gear Micro jest sprzedawane tylko na rynku w Japonii. Kiedy podejmiemy się następnego projektu, mam przeczucie, że jego zakres będzie znacznie większy, będziemy patrzeć na świat.”

Wprowadzenie na rynek kolejnego urządzenia nie nastąpi zbyt szybko. SEGA zdaje sobie sprawę, że potrzebuje do tego nieco więcej czasu – na pewno nowy sprzęt nie zadebiutuje za rok, ani nie za dwa.

„Myślę, że na następny rok możemy podążyć za koncepcją bliską Mega Drive Mini. Jeśli mam określić kilka nazw, to może to być SG-1000 Mini lub Dreamcast Mini...”

SEGA jeszcze nie mówi oficjalnie o przygotowaniu odświeżonego Dreamcasta, ale wiele wskazuje na to, że w przyszłości wykorzysta swój sprzęt i zaproponuje graczom odnowione urządzenie.

Warto przypomnieć ciekawostkę, że Xbox mógł otrzymać gry z Dreamcasta, jednak Bill Gates nie był zainteresowany współpracą z Japończykami.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/segas-next-retro-console-could-be-dreamcast-mini-according-to-a-producer/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych