SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.11.2018 09:24
Xbox mógł otrzymać gry z Dreamcasta. Bill Gates zrezygnował ze współpracy
1089V

Xbox mógł otrzymać gry z Dreamcasta. Bill Gates zrezygnował ze współpracy

Microsoft na początku swojej kariery z konsolami mógł zdobyć niezwykle ciekawego partnera. SEGA podobno zaproponowała Amerykanom swój cały katalog gier, jednak Bill Gates nie zdecydował się wyciągnąć ręki do Japończyków.

W 2001 roku na amerykańskim rynku zadebiutował pierwszy Xbox. Konsola Microsoftu została dobrze przyjęta na Zachodzie, jednak marka nigdy nie została doceniona przez graczy z Japonii. Historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej.

Twórcy serii Hitman mogą dołączyć do rodziny Microsoftu

W okolicy 2000 roku Amerykanie szukali partnerów biznesowych, którzy pomogliby stworzyć nowe tytuły na Xboksa. Dreamcast nie osiągnął wybitnych wyników, więc włodarze Segi wpadli na bardzo ciekawy pomysł – według najnowszej plotki korporacja zaoferowała cały katalog swoich produkcji Microsoftowi.

Isao Okawa (prezes Segi) miał kilkukrotnie odwiedzić Billa Gatesa (prezes Microsoftu) proponując mu uruchomienie produkcji z Dreamcasta na Xboksie – Japończykom zależało na pobudzeniu serwerów swoich tytułów.

Trudno powiedzieć, dlaczego w ostateczności Microsoft nie zdecydował się na podjęcie takiej współpracy, jednak historia naszej branży mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby od początku marka Xbox posiadała takiego partnera. Nie znamy oczywiście szczegółów umowy, ale jak wiadomo w takich transakcjach ważne są najdrobniejsze detale, które właśnie mogły sprawić, że w ostateczności firmy nie doszły do porozumienia.

Źródło: https://www.gamepur.com/news/36712-sega-xbox-dreamcast-games-microsoft.html

Tagi: bill gates dreamcast isao okawa xbox