Iza Łęcka Iza Łęcka 03.06.2020 07:00
Game Gear Micro
1810V

Game Gear Micro zapowiedziane. SEGA proponuje konsolę z małym ekranem i lupą do rozgrywki

SEGA ujawniła nową konsolę, ale nie jest to Dreamcast 2. Game Gear Micro zaskakuje wymiarami oraz pomysłem na dystrybucję gier. Sprzęt jest tak mały, że można do niego dostać lupę, by bardziej komfortowo cieszyć się rozgrywką.

SEGA na dobry początek świętowania swoich 60 urodzin ujawniła Game Gear Micro! Konsola to odświeżone wydanie Game Gear, który w 1990 roku zadebiutował w Japonii. Producent chwali się minimalistycznymi wymiarami (80mm x 43mm x 20mm) – co stanowi mniej niż 40% pierwszej wersji urządzenia.

Game Gear Micro posiada ekran o przekątnej 1,15-cala (240 x 180 pikseli), głośnik, gniazdo słuchawkowe i korzysta z dwóch baterii AAA, których jednak nie znajdziemy w pudełku. Do zestawu również nie został dodany kabel USB, by podłączyć sprzęt do źródła prądu.

Japończycy nie zdecydowali się na zapewnienie graczom gigantycznego zestawu gier. Game Gear Micro będzie dostępny w czterech kolorach, a każda wersja posiada cztery różne produkcje, więc by zdobyć cały zestaw, musimy kupić cztery konsole.

Game Gear Micro gry

  • Game Gear Micro czarna wersja zawiera: Sonic the Hedgehog, Puyo Puyo, Out Run, Royal Stone
  • Game Gear Micro niebieska wersja zawiera: Sonic & Tails (Sonic Chaos), Gunstar Heroes, Sylvan Tale, Baku Baku Animal
  • Game Gear Micro żółta wersja zawiera: Shining Force Gaiden, Shining Force: The Sword of Hajya, Shining Force Gaiden: Final Conflict, Nazo Puyo Arle no Roux.
  • Game Gear Micro czerwona wersja zawiera: Revelations: The Demon Slayer, Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special, The G.G. Shinobi, Columns

Najpewniej włodarze SEGI zdają sobie sprawę, że 1,15-calowy ekran jest wyjątkowo mały - jeśli więc zamówicie cztery wersje kolorystyczne urządzenia, możecie otrzymać za darmo „Big Window Micro”. Jest to urządzenie, które działa jak lupa. Identyczny gadżet był dostępny chociażby do pierwszego Game Boy'a.

Game Gear Micro zadebiutuje 6 października i zostało wycenione na 4,980 jenów (około 180 zł).

Game Gear Micro kolory 1

Game Gear Micro kolory 2

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Game Gear Game Gear Micro Sega