Iza Łęcka Iza Łęcka 10.10.2020 01:27
Xbox Series X S
5972V

Microsoft pewny w walce z PS5. „We wszystkim jest przewaga”

Phil Spencer nie ukrywa zadowolenia z wprowadzenia na rynek Xboksa Series X i Xboksa Series S. Jego zdaniem nowa generacja Microsoftu jest przygotowana do walki z konkurencją i posiada przewagę w każdym aspekcie.

Microsoft od grudnia 2019 roku systematycznie informuje graczy o swoim next-genie. Korporacja rzetelnie realizuje plan wprowadzenia na rynek najpotężniejszej konsoli, choć jednocześnie proponuje gry w ramach abonamentu i stale rozwija swoje usługi, by trafić do jeszcze szerszego grona odbiorców.

Phil Spencer udzielił krótkiego wywiadu redakcji Weekly Famitsu, podczas którego wypowiedział się o szybkiej zmianie ceny Xboksa Series S – przed samym debiutem konsoli gigant z Redmond zdecydował się obniżyć cenę wyłącznie na japońskim rynku. W związku ze zmianą pojawiły się opinie, że to rywalizacja z Sony miała wpływ na decyzję, jednak szef marki Xbox nieco inaczej podszedł do zagadnienia. Zdaniem Spencera, Sony nie miało wpływu na jego działania, a po prostu wsłuchano się w opinie graczy i rozsądnie zareagowano, uwzględniając również kursy walut.

Szef marki Xbox podkreślił także, że Xbox Series X i Xbox Series S są odpowiednio najpotężniejszym i najbardziej przystępnym cenowo next-genami, a kolejną, niezaprzeczalną zaletą jest Xbox Game Pass.

Jego zdaniem oferowanie wielkiego i zróżnicowanego zestawu gier jest czynnikiem szczególnie wyróżniającym ofertę Microsoftu. Ponadto, w ostatnich tygodniach ulepszona i uruchomiona została rozgrywka w chmurze – co jest znaczące dla japońskiego rynku. Na zakończenie Spencer nie ukrywał zadowolenia stwierdzając, że jego firma zdobywa „przewagę we wszystkim”.

Źródło: https://twinfinite.net/2020/10/phil-spencer-xbox-series-x-price-drop-japan/

Tagi: japonia microsoft phil spencer ps5 sony Xbox Series S xbox series x