Iza Łęcka Iza Łęcka 24.09.2020 11:30
Xbox Series S
1529V

Xbox Series S będzie tańszy w Japonii. Microsoft nie potwierdzi dzisiaj przejęcia

Microsoft właśnie potwierdził nową cenę Xboksa Series S dla graczy z Japonii. Cena konsoli może być czynnikiem, który nie tylko będzie sposobem na rywalizację z konkurencją, ale i zachęci większą rzeszę graczy. Niestety, nie możemy liczyć, że dzisiaj gigant z Redmond potwierdzi nowe przejęcie.

Dzisiaj o godzinie 14:00 czasu polskiego rozpocznie się Tokyo Game Show, które zostanie otwarte przez Microsoft. Wielu graczy sądziło, że właśnie podczas wydarzenia Amerykanie poinformują o dołączeniu do swojej rodziny Segi, ale wczoraj oczekiwania zostały nieco uśpione – ogłoszono, że na konferencji nie tylko nie usłyszymy o next-genach, ale nie zostanie przedstawione nowe przejęcie.

Prezentacja zostanie przygotowana dla graczy z Japonii, możemy więc przypuszczać, że w trakcie wydarzenia zostanie przedstawiona nowa cena Xboksa Series S. Gracze w Japonii dopiero dzisiaj będą mogli zamówić next-genowe Xboksy, a tańszy wariant został wyceniony na 29 980 jenów (wcześniej 32 980 jenów). Informacja dobitnie wskazuje, że Microsoft pragnie walczyć o uwagę japońskich graczy, a cena może być skutecznym wabikiem. Dla porównania PlayStation 5 zostało wycenione przez Sony na 49,980 jenów.

W Japonii Microsoft jest na niezbyt komfortowej pozycji, ale od pewnego czasu włodarze korporacji poświęcają więcej uwagi graczom z Azji. Trudno oczekiwać, że nagle Amerykanie osiągną gigantyczny sukces na rynku zdominowanym przez Nintendo i Sony, ale Phil Spencer nie rezygnuje z potencjalnych klientów i możliwego rozszerzenia tej bazy. Gracze z Azji to również potencjalni odbiorcy Xbox Game Pass, którzy mogą sprawdzać gry na urządzeniach mobilnych.

Źródło: https://news.microsoft.com/ja-jp/2020/09/24/200924-information-xbox/

Tagi: japonia Microsoft Xbox Xbox Series S