Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.10.2020 15:24
PS5 trofea Sony
5484V

PS5 i PS4 z ulepszonymi trofeami. Sony zdradza szczegóły

Sony wykorzystuje szum wywołany rozkręceniem PS5 i przedstawiło ulepszony system trofeów. Nowości zostaną wdrożone już jutro na PlayStation 4, a w listopadzie trafią na PlayStation 5. Poznajcie konkrety.

Nie każdy fan PlayStation jest łowcą trofeów, ale Sony doskonale zdaje sobie sprawę, że wielu graczy chętnie mierzy się z wyzwaniami, by usłyszeć ten charakterystyczny dźwięk wpadającego pucharka.

To właśnie z tego powodu zdecydowano się ulepszyć trofea – system zostanie wdrożony w Europie od jutra i zostanie przeniesiony na PlayStation 5. Sympatycy oczywiście nie muszą się martwić o już zdobyte dzbanki, ponieważ wszystkie okazy trafią na PS5.

Sony na dobry początek postanowiło zwiększyć zakres poziomów trofeów z 1-100 do 1-999 – po aktualizacji systemu wszyscy gracze doświadczą zmiany na swoich kontach. Jeśli przykładowo teraz posiadamy 12 lvl, to po aktualizacji mamy otrzymać około 200 poziom.

„Twój poziom trofeum zostanie automatycznie przeniesiony do nowego poziomu w tym nowym zakresie na podstawie zdobytych dotychczas trofeów.”

Sony podkreśla, że nie będzie żadnych zmian w zdobytych już pucharkach ani w ich informacjach – Japończycy nie zmienią przykładowo wymagań dotyczących odblokowania.

Gracze doświadczą także „nowego systemu obliczania poziomu trofeów, który jest bardziej zoptymalizowany i satysfakcjonujący”. Teraz będziemy szybciej przechodzić przez poziomy i nasze osiągnięcia zostaną lepiej zaprezentowane.

Rozszerzony zakres poziomów pozwoli Sony także poprawić ikony lvl na PlayStation 5 i w PlayStation App. Aktualnie dzbanki posiadają jedną ikonkę, a teraz otrzymamy kilka wariantów:

  • Brąz: 1-299
  • Srebro: 300 – 599
  • Złoto: 600 – 998
  • Platyna: 999

Sprawdźcie także teardown PlayStation 5 i poznajcie ważną zmianę związaną z PS Plus.

PS5 Trofea PlayStation 5

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/10/07/upcoming-trophy-levelling-changes-detailed/

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 PS4 PS5 sony trofea