Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.10.2020 09:31
Baldur's Gate 3
2444V

Baldur's Gate 3 z licznymi problemami. Wstępne recenzje i premiera w Early Access

Baldur's Gate 3 wbił się już do cyfrowej dystrybucji w formie Early Access. Sprawdźmy zatem, jak przyjmowana jest ta wstępna wersja wyczekiwanego RPG.

Czy ekipa Larian Studios znów dała radę? W pierwszych tekstach z opiniami na temat Baldur's Gate 3 we Wczesnym Dostępie, który właśnie trafił na Steam, przeważają pochwały.

Recenzenci zachwycają się grafiką, oprawą audio i dobrze napisanymi dialogami w Baldur's Gate 3, wskazując jednocześnie na fakt, że otrzymujemy w tym pakiecie Early Access tylko 25-30 godzin zabawy - póki co bez fabularnego zakończenia, które zostanie dodane dopiero w kolejnych miesiącach, kiedy gra nabierze ostatnich szlifów. Z kolei na Steam aż 80% recenzji graczy jest pozytywnych.

Nie wszyscy wydają się jednak zachwyceni. Redaktor ArsTechnica napisał, że "chciałby odzyskać 15 straconych godzin" na granie w Baldur's Gate 3. Gra ma zapewniać okropną, źle zbalansowaną walkę, sprawdziany zdolności w dialogach, których wymagania się bezlitosne i przede wszystkim kiepską fabułę, na której rozwój prowadzona drużyna ma de facto niewielki wpływ. W podobnym tonie wypowiada się redaktor TheGamer, który narzeka na problemy techniczne (przede wszystkim zawieszanie się gry i słaby framerate) i kłopoty z balansem starć (w niektórych miejscach bardzo gwałtownie rośnie siła wrogów). "Framerate spada strasznie w kilku miejscach (nawet na najniższych ustawieniach grafiki), co praktycznie uniemożliwia rozrywkę" - czytamy w tekście TheGamer. 

Na pełne wydanie gry, która zmierza oprócz PC prawdopodobnie również na PS5 i XSX poczekamy jeszcze "przynajmniej rok". Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki, by Larian Studios poprawiło mankamenty Baldur's Gate 3.

Nasz playtest Baldur's Gate 3 możecie przeczytać tutaj.

Źródło: Metacritic
TheGamer
https://arstechnica.com/gaming/2020/10/baldurs-gate-3-early-access-mediocre-rpg-amazing-rendering-engine/

Tagi: Baldur's Gate III Larian Studios