Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.10.2020 18:25
Resident Evil Reboot
4406V

Resident Evil Reboot zapowiedziany. Znamy pierwsze szczegóły i aktorów

Pełny reboot „Resident Evil” nadciąga. Constantin Film przedstawiło już pierwsze szczegóły produkcji, która rozegra się w 1998 roku w Raccoon City. Przedstawiono także obsadę serialu i na liście pojawia się kilka znanych nazwisk.

Za reboot „Resident Evil” będzie odpowiadać Johannes Roberts, którego możecie kojarzyć z takich produkcji jak „Nieznajomi: Ofiarowanie”, „Po tamtej stronie drzwi”, „Ziemia potępionych” czy też gry zatytułowanej Sanitarium z 2001 roku. Twórca siądzie na stołku reżysera i przygotuje „adaptację historii”, która będzie wiernie powiązana z klasycznymi grami Capcomu. Wydarzenia rozegrają się w „fatalna noc w Raccoon City”.

W roli głównych wystąpią: Kaya Scodelario (Maze Runner) w roli Claire Redfield, Hannah John-Kamen (Ant-Man i Osa) jako Jill Valentine, Robbie Amell (Upload) jako Chris Redfield, Tom Hopper (The Umbrella Academy) jako Albert Wesker, Avan Jogia (Zombieland: Double Tap) jako Leon S. Kennedy oraz Neal McDonough (Yellowstone) jako William Birkin.

„W tym filmie naprawdę chciałem wrócić do pierwszych dwóch gier i odtworzyć przerażające wewnętrzne przeżycie, jakie miałem, gdy pierwszy raz w nie grałem, jednocześnie opowiadając ugruntowaną ludzką historię o małym umierającym, amerykańskim miasteczku, która będzie odpowiednia dla fanów jak i nowych widzów.”

Powyższe słowa wypowiedział Johannes Roberts, który podkreśla, że chce w odpowiedni sposób zająć się IP. Producentem ponownie będzie Robert Kulzer, który dodał, że po kilkunastu grach i sześciu filmach, zdecydowano się wrócić do 1998 roku, by odkryć tajemnice Spencer Mansion i Raccoon City.

Jak widać Capcom zamierza mocno rozwijać serię Resident Evil. W przyszłym roku zadebiutują Resident Evil Village oraz „Resident Evil: Infinite Darkness”, a teraz możemy czekać na pełny reboot.

Resident Evil Reboot aktorzy

Źródło: https://deadline.com/2020/10/resident-evil-reboot-kaya-scodelario-robbie-amell-hannah-john-kamen-origin-story-1234591729/

Tagi: Johannes Roberts reboot resident evil