Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.10.2020 15:25
Wolfenstein Xbox
1389V

Wolfenstein, Dishonored i Prey z ulepszeniami tylko na Xbox Series X|S? Microsoft mógł zadbać o wyłączność

Microsoft może już wkrótce w bardzo ciekawy sposób wykorzystać pozyskane IP i zaproponować swoim klientom ulepszone gry z katalogu Bethesdy. ESRB wspomniało o Wolfenstein Alt History Collection oraz Dishonored & Prey The Arkane Collection, jednak gry podobno zmierzają wyłącznie na Xboksa Series X|S.

Microsoft już zaproponował DOOM Eternal w ramach Xbox Game Pass, ale już wkrótce do katalogu korporacji może trafić wiele nowych gier z biblioteki Bethesdy. ESRB ujawniło dwa nowe zestawy produkcji:

  • Wolfenstein Alt History Collection
  • Dishonored & Prey The Arkane Collection

Nie znamy dokładnej zawartości, ale możemy przewidzieć, że w tym pierwszym pakiecie otrzymamy Wolfenstein: The New Order, Wolfenstein: The Old Blood, Wolfenstein II: The New Colossus oraz Wolfenstein: Youngblood, a w drugim Dishonored, Dishonored 2, Dishonored: Death of the Outsider oraz Prey.

W tej sytuacji w każdym zestawie pojawi się po cztery produkcje i według ESRB – oba zestawy trafią na sprzęt Microsoftu – w opisie pojawia się „Xbox Series”, ponieważ firma w taki sposób przedstawia next-gena amerykańskiej korporacji.

Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ jeśli pakiety mają trafić na next-geny, to najwidoczniej studia Bethesdy zadbały o stosowne aktualizacje. Twórcy pewnie wykorzystali moc nowej generacji, by przykładowo przyspieszyć animację lub poprawić oprawę.

Warto dodać, że na obu kartach produktów w bazie danych nie widnieje „PlayStation 5”. Microsoft może już wykorzystać przejęcie Bethesdy, by w taki sposób zadbać o ciekawe gry dla posiadaczy Xboksów Series X|S oraz oczywiście klientów Xbox Game Pass.

Microsoft wcześniej poinformował, że Xbox Series X osiągnął świetny wynik w zamówieniach przedpremierowych. Firma wspomina nawet o rekordowym zainteresowaniu.

Dishonored Wolf Xbox Series X

Źródło: https://kotaku.com/esrb-rates-wolfenstein-prey-and-dishonored-collection-1845285890

Tagi: Bethesda dishonored Dishonored & Prey The Arkane Collection prey wolfenstein Wolfenstein Alt History Collection