Iza Łęcka Iza Łęcka 06.10.2020 11:10
Xbox Series X krater
4587V

Microsoft potwierdza: Xbox Series X pobił rekord zamówień przedpremierowych dla jakiegokolwiek produktu

Microsoft przygotowuje się do wielkiej premiery Xboksa Series X i Xboksa Series S – zdaniem Aarona Greenberga to właśnie najmocniejszy next-gen nadciągający na rynek pobił rekord zamówień przedpremierowych. Szef marketingu Xboksa mógł pochwalić się niesamowitym zainteresowaniem preorderami next-genowego Xboksa.

Microsoft wciąż nie zdecydował się na opublikowanie konkretnych danych dotyczących sprzedaży Xboksa Series X, choć zgodnie z najnowszymi informacjami większość zapasów sprzętu wyprzedała się w zaledwie kilka godzin. Konsola miała w ciągu kilku sekund pobić rekordy sprzedaży detalicznej.

„Wszyscy nasi cyfrowi detaliści powiedzieli nam, że w ciągu kilku sekund pobiliśmy rekord wszystkich urządzeń. I wielu z nich walczyło tylko o to, by utrzymać działanie swoich stron internetowych. Pobiliśmy zainteresowanie zamówieniami przedpremierowymi dla jakiegokolwiek produktu."

„Pamiętam premierę Xboksa One i sądzę, że minął prawie tydzień zanim zniknęły zamówienia przedpremierowe, a teraz rozeszły się one w ciągu kilku sekund. I to jest super! W międzyczasie będziemy ciężko pracować, by zrobić najwięcej jak tylko się da."

Pozytywną nowiną podzielił się Aaron Greenberg, który potwierdził, że Microsoft będzie ciężko pracował, by przygotować kolejne egzemplarze. Obecnie Amerykanie starają się zapewnić jak największą liczbę urządzeń dla kolejnych graczy.

Szef marketingu Xboksa przemawiał w trakcie Saturday's Game Pink Live, podczas którego zbierano pieniądze dla National Breast Cancer Foundation na pomoc kobietom i rodzinom dotkniętym rakiem piersi. Z datków udało się uzyskać 30 000 dolarów.

Sprawdźcie rozgrywkę w 20 grach z Xboksa Series X i poznajcie najnowsze rekordy Xbox Game Studios.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2020/10/xbox_exec_series_x_pre-orders_broke_records_within_seconds

Tagi: Microsoft preorder xbox xbox series x