Xbox Game Studios chwali się rekordami. Microsoft szykuje gry na Xboksa Series X|S

News
2315V
Xbox Game Studios chwali się rekordami. Microsoft szykuje gry na Xboksa Series X|S
Wojciech Gruszczyk | 05.10.2020, 17:40

Microsoft potwierdził świetne wyniki osiągnięte w 2020 roku przez Xbox Game Studios, a jednocześnie korporacja zapowiedziała kolejne pokazy. To dopiero początek, ale już ostatnie miesiące pokazały, że Amerykanie mają w swoich szeregach wiele utalentowanych zespołów.

Microsoft dołączył do swojej rodziny Bethesdę, ale jeszcze bez wielkich gier przygotowywanych przez twórców takich serii jak Fallout, DOOM czy też Dishonored, Amerykanie potwierdzają rekordowy 2020 rok.

Xbox Game Studios zapewniło już 15 gier i 10 tytułów to zupełnie nowe marki, a wszystkie produkcje zaangażowały graczy przez 1,66 mld godzin – jest to najlepszy w historii wynik wygenerowany przez pozycje Microsoftu.

Microsoft Flight Simulator powrócił po wielu latach i osiągnął średnią ocen na poziomie 92% (najwyżej oceniana gra na PC w 2020 roku), Ori and the Will of the Wisp mógł pochwalić się notami w okolicy 90% (najlepszy wynik na Xboksie w momencie debiutu w 2020 roku), Grounded szybko przekroczył 1mln graczy, a Sea of Thieves osiągnęło już 15 mln piratów. Wasteland 3 to najlepsza gra RPG targów gamescom 2020, która zgarnęła bardzo dobre wyniki (86%).

Microsoft potwierdził również następujące rezultaty:

  • W Microsoft Flight Simulator odbyto już ponad 26 mln lotów i fani przelecieli ponad miliard mil (15 razy więcej niż liczba rzeczywista lotów odbytych w 2019 roku)
  • Minecraft Dungeon zanotował 6,9 mln sesji sieciowych (4,4 mln na jednej kanapie)
  • Ponad 500 mln robaków zabito w Grounded

To jednak nie koniec. W następnych dniach usłyszymy o wielu produkcjach „w pełni zoptymalizowanych” na premierę Xboksa Series X i Xboksa Series S. Amerykanie pokażą także rozgrywkę z nowoczesnych tytułów.

Firma szykuje się także na dołączenie do swojej biblioteki wielu nowych gier produkowanych przez studia Bethesdy. Na poniższej grafice zobaczycie już wydane oraz nadciągające pozycje, ale to dopiero początek.

Sprawdźcie najnowszy materiał pokazujący rozgrywkę z Xboksa Series X i poznajcie szczegóły ostatniego testu – sprzęt charakteryzuje się świetną kulturą pracy.

Xbox Game Studios 2020 rekordy PL 2

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/10/05/a-record-year-for-xbox-game-studios/

Komentarze (114)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych