Twórcy The Elder Scrolls Online rozwijają grę AAA na nowym silniku. Tytuł może być ekskluzywną grą Microsoftu

News
1132V
Twórcy The Elder Scrolls Online rozwijają grę AAA na nowym silniku. Tytuł może być ekskluzywną grą Microsoftu
Iza Łęcka | 05.10.2020, 13:30

Microsoft kupując Bethesdę za 7,5 mld dolarów zdobył dostęp do wielu już rozwijanych, ale wciąż niezapowiedzianych produkcji. Jedną z owych nowinek może być nowy tytuł ZeniMax Online Studios, czyli autorów The Elder Scrolls Online. Deweloperzy pracują nad nowym IP.

Fani marki Xbox już odczuli pierwsze korzyści płynące z przejęcia Bethesdy przez Microsoft, choć najlepsze dopiero przed nimi. Obecnie wszystkie zespoły pracują dla Phila Spencera i najpewniej rozwijają wiele niezapowiedzianych tytułów – jedną z takich ekip jest ZeniMax Online Studios.

Twórcy The Elder Scrolls Online na pewno nie zakończą rozwijania sieciowego TES, jednak od 2018 roku pracują nad nowym IP z segmentu AAA. O grze wspomniał Alex Tardiff, główny inżynier silnika graficznego zespołu, który potwierdził, że tytuł powstaje na nowej technologii:

„Nie można jeszcze zbyt wiele powiedzieć na ten temat, ale stworzenie zupełnie nowego silnika sprawiło wiele radości. Z uwagi na to, jak rzadkie są obecnie tego typu rzeczy, mam szczęście być w tym studiu i móc inwestować w naszą własną technologię."

 Nie tylko twórcy Starfield oraz The Elder Scrolls VI pracują na nowej technologii, co daje nam jasne przesłanki, że coraz więcej zespołów Bethesdy zdecydowało się na zmiany. Na wszelkie szczegóły dotyczące tytułu trzeba jeszcze zaczekać, choć biorąc pod uwagę ostatnie decyzje – nowy projekt autorów TESO może być kolejnym wabikiem na większą grupę graczy.

The Elder Scrolls Online ma oddane grono sympatyków, którzy na pewno chętnie zapoznają się z nowym projektem studia. Biorąc pod uwagę okoliczności, produkcja na pewno wyląduje w Xbox Game Pass.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/75481/zenimax-onlines-new-ip-built-with-engine-will-be-another-mmorpg/index.html

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper