Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2020 14:33
Xbox Game Studios x Bethesda
2436V

Xbox Game Studios nie wchłonęło Bethesdy, ale najważniejsze gry studia mają być ekskluzywne dla Xboksa i PC

Nie milkną dyskusje na temat ekskluzywności gier Bethesdy. Tom Warren jest przekonany, że Microsoft nie odda swoich najmocniejszych gier konsolowej konkurencji, ale jednocześnie Xbox Game Studios nie wchłonął nowych zespołów. Bethesda pozostanie w pewien sposób niezależnym bytem.

Microsoft dołączył do swojej rodziny Bethesdę, ale wciąż nie milkną komentarze dotyczące tego wydarzenia. Z samego rana wspominaliśmy o wypowiedzi jednego z założycieli studia, a warto tutaj na pewno podkreślić jedno: Xbox Game Studios najwidoczniej nie wchłonęło zespołów odpowiedzialnych za takie tytuły jak Fallout, DOOM cz też The Elder Scrolls

Klobrille (informator powiązany z marką Xbox) opublikował grafikę, która dokładnie przedstawia struktury Microsoftu – Xbox Game Studios będzie z Bethesdą współpracować, korzystać z jednej listy premier czy też dzielić się zasobami, technologią lub wiedzą, ale oba byty będą posiadać oddzielne wydawnictwa. Sytuacja jest związana z tym, że Xbox Game Studio nie może nagle samodzielnie zarządzać kolejnymi 8 zespołami. Bethesda będzie wciąż w pewien sposób niezależnym zespołem, ale otrzyma dużą pomoc od Microsoftu.

Trzeba zaznaczyć, że wiadomość wrzucił na swojego Twittera Aaron Greenberg (szef marketingu gier Xboksa) i podkreślił, że jest zawsze „pod wrażeniem”, jak Klobrille potrafi dobrze zaprezentować podejście do treści i zespołów kreatywnych Microsoftu:

Sympatycy marki Xbox nie muszą podobno obawiać się zmiany planów. Microsoft ma oferować najważniejsze gry Bethesdy wyłącznie na swoich konsolach oraz PC – sytuację podkreślił Tom Warren, który jako jeden z pierwszych informował o Xboksie Series X i Xboksie Series S. Dziennikarz The Verge ma już w swoim domu XSX i wkrótce przedstawi swoje wrażenia z użytkowania konsoli.

Xbox Game Studios x Bethesda

Źródło: Twitter: aarongreenberg i tomwarren

Tagi: Bethesda Microsoft Xbox Game Studios