Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.10.2020 09:44
pikmin 3
503V

Pikmin 3 Deluxe. Nintendo reklamuje wzbogaconą wersję zachwalanego hitu

Nintendo postanowiło odgrzać kolejny "kotlet" ze swojego ekskluzywnego repertuaru. Biorąc pod uwagę, jak wielką popularnością cieszyły się ostatnie przedsięwzięcia tego typu, wydane na Switch, trudno się dziwić japońskiej firmie.

Tym razem padło na Pikmina 3, który debiutował na Nintendo Wii U w 2013 r. Gra może nie okazała się tak przełomowa i rajcowna, jak pierwsza część Pikmina, ale i tak to kawałek mocnego gameplayu. Tytuł otrzymał 7 lat temu bardzo wysokie oceny - na średnim poziomie 8,7/10.

W najnowszym materiale wideo Nintendo przybliża nam, czym są tajemnicze stworki, zwane Pikminami. To przede wszystkim pomocnicy głównego bohatera - jeśli się nimi dobrze zaopiekować, to te istotki też o nas zadbają (również w konfrontacjach w wrogo nastawionymi potworkami). Warto przy tym pamiętać, że Pikminy o różnych kolorach wykazują unikalne zdolności. Przykładowo żółte ludki przewodzą prąd, co nie czyni im krzywdy.

Oczywiście cały materiał wideo powstał w związku z nadciągającą premierą Pikmin 3 Deluxe na Switch. Wzbogacone wydanie wprowadzi m.in. lokalną kooperację dla 2 graczy, zmiany w poziomie trudności i nowe misje. Datę wydania tego remastera zaplanowano na 30 października 2020 r.

Tagi: Nintendo Pikmin 3 Deluxe